Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43941.1
0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2352.22
-0.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.01
16.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.7
1.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hong Kong Mali Sekreteri: “Kripto Para Ekosisteminin Daha Fazla Denetim ve Şeffaflıkla Yönetilmesi İçin Adım Atmalıyız”

Mali Sekreter Paul Chan, kripto para endüstrisinde istikrarlı ve temkinli olmanın önemini vurguladı.

Clock
Paylaş
Hong Kong Mali Sekreteri: “Kripto Para Ekosisteminin Daha Fazla Denetim ve Şeffaflıkla Yönetilmesi İçin Adım Atmalıyız”

Binance CEO’su Changpeng’in, kripto para borsası FTX’in çöküşü sonrasında, düzenleyici incelemelerin artması konusunda uyarmasının ardından, Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, kripto paralara yönelik şeffaflık ve uygun denetime daha fazla odaklanma çağrısında bulundu.

728×90 muhabbit - Hong Kong Mali Sekreteri: "Kripto Para Ekosisteminin Daha Fazla Denetim ve Şeffaflıkla Yönetilmesi İçin Adım Atmalıyız"300x250 muhabbit - Hong Kong Mali Sekreteri: "Kripto Para Ekosisteminin Daha Fazla Denetim ve Şeffaflıkla Yönetilmesi İçin Adım Atmalıyız"

Kripto para endüstrisindeki şeffaflığa özellikle vurgu yapan açıklama, düzenlemelerin kullanımına ve Hong Kong’daki kripto varlık endüstrisinin gelişiminin izlenmesine nasıl yardımcı olabileceğine değiniyor.

“İnovasyonu aktif olarak benimserken, riskleri doğru bir şekilde yönetmek, piyasanın düzenli ve güçlü gelişimi için ön koşullar yaratmak için zamana uyum sağlayan ve zamana ayak uyduran bir düzenleyici paket olmalıdır.”

Mali Sekreterlik tarafından yayımlanan açıklamada, FTX borsasının son çöküşünden direkt olarak bahsedilmese de mevcut durum ile ilgili önemli noktalara değinildiği görülüyor. Kripto para piyasasında bulunan risklerden ve güvenlik problemlerinden bahsedilen açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Yalnızca yenilikçi teknolojilerin getirdiği potansiyeli tam olarak kullanmakla kalmamalı, aynı zamanda dalgalanmalara ve bunların neden olabileceği potansiyel risklere karşı dikkatli olmalıyız. Ayrıca bu risk ve etkilerin reel ekonomiye yansımasını engellemeliyiz.”

Önlemler Alınmalı ve Bu Önlemler Takip Edilmeli

Kripto para şirketlerine tavsiyeler içeren açıklamada ayrıca, müşteri varlıklarını tutmak için ayrı hesaplar oluşturulması gerektiği belirtiliyor. Bunun yanında Chan, diğer gereksinimlerin yanı sıra kripto para borsalarının en az 12 ay boyunca fiili işletme giderlerini bir kenara ayırmaları gerektiğini belirtti.

Alınacak tüm bu önlemlerin ekonomiye direkt olarak etkisinin olduğunu belirten Chan, şu ifadelere yer verdi:

“Tüm gelişmeler göz önüne alındığında, temel yönlerden biri, eğer finans reel ekonomiye hizmet ediyorsa, teknolojik inovasyonun da reel ekonomiye hizmet etmede rol oynaması gerektiğidir.”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ekim ayında Hong Kong hükümeti “Hong Kong’da Sanal Varlıkların Geliştirilmesine İlişkin Politika Deklarasyonu” isimli bir politika yayınladı.

Hükümet bu beyanda, düzenleyici bir çerçeve ve riske dayalı düzenleyici bir ortam oluşturulması gerektiği üzerine durdu. Ayrıca hükümet, kripto varlıklara güç sağlayan teknolojileri test etmek ve geliştirmek için birkaç pilot girişim de önerdi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar