Muhabbit

Hong Kong Spot Bitcoin ETF’lerine Onay Verdi

Hong Kong Pazartesi günü, bölgeyi bölgesel bir kripto merkezi haline getirme çabaları kapsamında, birkaç spot bitcoin ve ether borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu onayladı.

Çin’in önde gelen bir varlık yöneticisi olan China Asset Management, Hong Kong biriminin Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) spot kripto ETF‘leri ile ilgili perakende varlık yönetimi hizmetleri sunma onayı aldığını belirtti. Şirket OSL ve BOCI International ile iş birliği yaparak spot Bitcoin ve Ether ETF’leri ihraç etmeyi planlıyor.

Harvest Global Investments’ın iki spot kripto ETF’si de SFC’den ilkesel onay aldığını belirtti. Şirket, bu iki ETF’nin OSL ile iş birliği yaparak ihraç edileceğini ve aşırı yüksek teminat gereksinimleri gibi sorunları etkili bir şekilde ele alabileceğini açıkladı.

Beklenen Onay Geldi

Bosera Asset Management bir Çin varlık yöneticisinin Hong Kong birimi ve HashKey Capital de SFC’nin ortak olarak yönettiği iki spot kripto ETF’si için koşullu onay verdiğini belirtti. İkili bu ETF’leri Bitcoin ve ether kullanarak doğrudan satın almak isteyen yatırımcılara olanak sağlayacak. Lansman takvimi ise henüz açıklanmadı.

Son Yazılar

Exit mobile version