Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

HSBC Birleşik Krallık, Binance’e Yapılan Ödemeleri Engelliyor!

HSBC UK, küresel kripto para borsası Binance’e ödeme yapmak için kredi kartı kullanılmasını “mümkün olan her yoldan” engellediğini açıkladı.

Clock
Paylaş
HSBC Birleşik Krallık, Binance’e Yapılan Ödemeleri Engelliyor!

Bankacılık devi HSBC’nin Birleşik Krallık kolu HSBC UK, küresel kripto para borsası Binance’e ödeme yapmak için kredi kartı kullanılmasını “mümkün olan her yoldan” engellediğini açıkladı.

Az önce açıklanan karar Birleşik Krallık Finansal Yönetim Kurumu’nun (FCA) Binance hakkındaki duyurusundan ve Binance’in Avrupa ülkelerindeki kısıtlamasından sonra geliyor.

Müşterilerle İletişim Kurduk!

HSBC UK, müşterilerle iletişime geçerek bir sonraki duyuruya kadar ödemeleri durdurmalarını tavsiye etti. Bir HSBC basın sözcüsü “Bireysel menkul kıymetler veya kripto para borsaları hakkında yorum yapmayacağız.” dedi.

“HSBC İngiltere müşterileri ile kripto para alanında yapılan ve onları etkileyebilecek değişiklikler hakkında iletişim kurduk.”

hsbc basın sözcüsü

Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve Müşterini Tanı (KYC) standartlarına özel bir önem verdiklerini ifade eden basın sözcüsü, bu pazarlardaki gelişmeleri, müşteri taleplerini ve değişen düzenlemeleri yakından takip ettiklerini ekledi.

HSBC UK’in açıklamasından sonra bir Binance basın sözcüsünün CoinDesk’e açıklamada bulunduğu belirtildi. Açıklamada sözcü, uyum yükümlülüklerini oldukça ciddiye aldıklarını ifade ederken tüketicileri koruyan, yeniliği teşvik eden ve sektörü ileriye taşıyan politikaları şekillendirmek için düzenleyicilerle iş birliği içinde çalışmaya kararlı olduklarını ekledi.

“HSBC’nin bu kararı almasından dolayı hayal kırıklığına uğradık ve endişelerini tartışmak için konuşmaya memnuniyetle hazırız.”

Bınance basın sözcüsü

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar