Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26557.64
-0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1589.24
-0.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.9
0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $210.4
-0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

HTC Monero XMR Madenciliği Yaptıracak

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte HTC, ASIC çip üreticisi Midas Labs ile bir ortaklığa gittiğini belirtti.

Clock
Paylaş
HTC Monero XMR Madenciliği Yaptıracak

Tayvan merkezli ön gelen teknoloji üreticilerinden HTC, Exodus 1S modeli ile birlikte Monero (XMR) madenciliği yaptıracak.

728×90 muhabbit - HTC Monero XMR Madenciliği Yaptıracak300x250 muhabbit - HTC Monero XMR Madenciliği Yaptıracak

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte HTC ASIC çip üreticisi Midas Labs ile bir ortaklığa gittiğini belirtti. Midas Labs ayrıca DeMiner isimli madencilik uygulamasını geliştirmekte ve bu yılın 2’inci çeyreği bitmeden uygulama kullanıma sunulmuş olacak.

Uygulama telefon şarj cihazına takılı olduğu zamanlarda otomatik olarak çalışmaya başlayacak, ek olarak telefonu kullanmaya başladığınız anda yine madencilik işlemleri devre dışı kalacak. Böylece madencilik için harcanan efor, telefonu kullanmak istediğinizde telefonun performansını etkilememiş olacak.

HTC  Merkezsiz İşler Genel Müdürü Phil Chen, DeMiner sayesinde madencilik işlemlerinin merkezsizleşme eğilimine gireceğini belirtmekte.

Kripto para dünyası büyük madencilik havuzları ile kuşatılmış durumda. Bu durumda merkezsizlik ilkesine oldukça fazla zarar vermekte. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en etkili yolu ise madenciliği kitlelere uygun hale getirmekten geçiyor.

Exodus 1S ile birlikte kullanıma sokacakları uygulama ile bireylerin madencilik hizmetlerine çok kolay bir şekilde ulaşabileceğini belirten Chen, bu sayede ağı kademeli olarak merkezsizleştirebileceklerine inandıklarını belirtmekte.

deminer htc - HTC Monero XMR Madenciliği Yaptıracak

Midas Labs’a göre Monero’nun (XMR) bilgisayarlar üzerinden yapılan madencilik işlemlerini uygun maliyetli değil. Ortalama bilgisayarların 0.06 $’lık Monero’yu 0.156 $’lık maliyet ile kazabileceğini belirten Midas Labs, yeni çipsetleri ile bu durumu ortadan kaldırdıklarını belirtmekte.

Exodus 1S ile birlikte günde 0.0038 $’lık XMR kazımı yapabileceklerini belirten ekip bunu da tamı tamına yarı maliyeti ile yapılabileceğini açıklamış durumda.

İddianın sahibi ise Midas Labs kurucusu ve Tayvan Üniversitesi’nde profesör olan Jri Lee.

Lee’nin iddiası oldukça ciddi. Her ne kadar az miktarda bir XMR kazımı yapılıyor olsa da yarı maliyetine kazım yapabilmek oldukça önemli görünüyor.

Telefondan kripto para madenciliği yapar mıydınız?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar