BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Huobi Chain Testnet, Huobi Token’ı Uçuruyor!

Kripto para devlerinden Huobi, bugün yaptığı açıklamada Huobi Chain Testnet’ini başlatacağını duyurdu.

Yayın:

-

Huobi Group Huobi Chain Testnet başlatılması açıklaması yaptı, Huobi Token yükselişe geçti.

Kripto para devlerinden Huobi Group, bugün yaptığı açıklamada Huobi Chain Testnet ‘ini başlatacağını duyurdu.

Huobi bir yılı aşkın süredir kendi Blockchain’i Huobi Chain çalışmalarını sürdürüyordu. Bugün yaptıkları açıklama ile Blockchain tabanlı, dijital varlıklarda finansal altyapı sağlamak amacıyla tasarlanmış açık kaynaklı kamu Blockchain’inin Testnet’ini yani test ağının başlatılacağını duyurdu.

Ağın başlatılma haberiyle beraber Huobi’nin tokeni, Huobi token bir anda yükselişe geçerek 5,45 dolar oldu. An itibarıyla (29.02.2020/20:30) 4,90 dolar civarında olan Huobi Token, Huobi Group’un kendi ekosisisteminde kullanılabiliyor.

Huobi Chain Testnet açıklamasından sonra Huobi Token fiyatı, piyasa değeri

Peki Huobi Chain Nedir?

Huobi Chain; küresel, Blockchain tabanlı, dijital varlıklara finansal altyapı sağlamak adına tasarlanmış açık kaynaklı bir kamu Blockhain’idir. Bugün test ağının başlatılacağının haber edildiği açıklamada, Huobi Chain’in dört ana gruba ayırdıkları özelliklerinden bahsedilmişti. Bunlar;

 1. Dünyanın İlk On-Chain Yönetişim Sağlayıcısı, On-Chain Yönetişimde Uyum Çerçevesi Sağlayıcısı ve Uyum Çerçevesi Destekleyicisi
  Huobi Chain, akıllı sözleşme yürütmek için gerekli olan erişimi özgün kullanıcı kimliği özellikleriyle bağdaştırmak adına merkeziyetsiz bir dijital kimlik (Decentralized Digital Identity/Decentralized Identifier/DID) entegre edecek.
 2. Değişmezlikten Kopmadan Finansal Ürünler için Özel Üretim
  Houbi Chain, varlık yönetimi, yönetişim ve finansal veri yönetimi gibi hizmetler için temel destek sağlarken, kullanıcılarınınn DeFi hizmetlerini özelleştirebilmelerini sağlar. Huobi Chain bu altyapı ile, finansal uygulamaları güçlendirerek açık bir finansal markete dönüşebilecek bir ekosistem oluşturmayı umuyor.
  Bununla birlikte Huobi Chain, merkeziyetsiz ve merkezi teknolojilerin (BTC, ETH, HT, HBTC, HUSD) çeşitli on-chain ve cross-chain arasında varlık yönetimi yapılabilmesini sağlamayı amaçlıyor.
 3. Otonom Side-Chain, Yüksek Performanslı DeFi İşlem Desteği
  Birçok dil desteği ile yüksek performanslı akıllı sözleşmeler yapma amacıyla yola çıkan Huobi Chain Testnet şu anda C-programlama dili ile yazılan akıllı sözleşmeleri desteklemektedir.
  Cross-Chain için tasarlanmış, üçüncü taraf Side-chain’leri destekleme protokolüne sahip olmasıyla blockchainler arası birlikte çalışılabilirlik amaçlanmıştır.
  Güvenlikten ödün vermeden yüksek performanslı On-Chain DeFi işlemleri yapmayı amaçlamaktadır.
 4. İnovasyona Açık, Diğer Blockchain Teknolojileri Tarafından Kısıtlanmayan
  Yeni nesil DeFi kamu chaininin teknik taleplerini karşılamak adına temel Blockchain altyapısının tüm yönlerinden bağımsız olarak geliştirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain’e İlgi Çağrısı!

Yayın:

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Blockchain'e İlgi Çağrısı!

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün (26.09.2020) Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’de yaptığı konuşmada kripto para dünyasını sevindiren bir noktaya değindi. Konuşmasının tamamı sosyal medya platformu Twitter üzerinden canlı olarak yayınlanan Erdoğan’ın, Blockchain teknolojisinden bahsettiği dakikalar herkesi heyecanlandırdı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının öncülüğünde düzenlenen TEKNOFEST’in Anadolu’daki ilk durağı Gaziantep oldu. İstanbul dışında yapılan ilk TEKNOFEST etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle genç kesime seslendi. Yapay zekâ, siber güvenlik, IoT ve lider kripto para birimi Bitcoin gibi dijital para birimlerin temelini oluşturan Blockchain teknolojisinden bahsetti.

Gençlerin özellikle yenilikçi teknolojiler peşinde olması gerektiğini savunan Erdoğan, konuşmasında her yenilikçi fikrin arkasındayız mesajını verdi. Bununla birlikte TEKNOFEST’i ve Türkiye’yi kast ederek,

“Yapay zekâdan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler burada tohumlanacak. Filiz bulacak, kök ve boy verecek”

Recep Tayyip erdoğan

Ülkemiz gençlerinin teknolojinin gelişen alanlarında başarılı olmaması için hiçbir sebep olmadığını dile getiren Erdoğan, gençlere tam destek sözü verdi. TEKNOFEST’te düzenlenen yarışmalarda dereceye giren gençleri tebrik eden Erdoğan son olarak da TEKNOFEST’in kurulmasında ve bugünlere gelmesinde rol oynayan herkese teşekkürlerini iletti.

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi açısından önemli sayılabilecek bu konuşmanın yanı sıra ülkemizde birçok alanda Blockchain hakkında konuşma ve girişim yapılmıştır. Bunlardan biri de Türkiye İş Bankası’nın sınır ötesi ödemelerde Blockchain teknolojisine güvenerek bir pilot işlem dahi yapmıştır.

Türkiye’den kripto para dünyası haberleri için; Türkiye Haberleri
Daha fazla Blockchain haberi için; Blockchain Haberleri
İş Bankası hakkında daha fazla haber için; İş Bankası Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Anketlere göre Amerikalıların Çoğu Dijital Dolar’a Karşı!

ABD vatandaşları CBDC’ler hakkında hala karşıt fikirde.

Yayın:

-

Dijital

Kripto madencilik şirketi Genesis Mining tarafından yapılan yeni bir araştırma, ABD vatandaşlarının çoğunun bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi‘nin kullanılmasına karşı olduğunu öne sürüyor. Genesis Mining tarafından yapılan bir anket, 400 katılımcının %25’inden daha azının hükümetin kayıt parayı dijital dolara çevirmek fikrini kabul ederken, diğer kısmı bu senaryoya karşı çıktı.

Bununla beraber, CBDC severlerin sayısı 12 ayda ikiye katlanmış gibi görünüyor. 2019’da yapılan ankette, CBDC savunucuları yaklaşık %13’lük bir oy kısmını temsil ediyordu.

Ankete katılanların %85’inden fazlası kripto varlıklarına aşına olduğunu ifade etti. Fakat bu kişilerin çoğu sanal para birimlerini suç faaliyetleri ile ilişkilendirerek CBDC’ye destek vermiyor.

Anket, Cleveland Merkez Bankası Başkanı Loretta Mester’in Fed’in COVID-19 salgını boyunca CBDC’nin riskleri ve faydaları hakkında kapsamlı bir araştırma yaptığını söyledikten sonra yayınlandı.

Rapor ayrıca, halk arasında parasal kültürün zayıf olduğun belirledi. Ankete katılanların %38’i ABD dolarının altın, tahvil veya petrol ile desteklendiğini düşünüyor. Ankete katılanların %13’ünün ise bu konu hakkında hiçbir fikri olmadığını görülüyor. Para politikasına olan ilgisizliğe rağmen, enflasyon ankete katılanların %88’i tarafından kritik bir konu olarak belirlendi.

ABD Doları Hangi Birim ile Desteklenmekte Sorusuna Verilen Cevaplar.

Ağustos ayında Kanada Bankası, finansal kültürün kripto para birimlerinin farkındalığı ile olumlu bir ilişkide olduğunu, ancak mülkiyet ile olumsuz bir şekilde ilişkili olduğunu bulan bir çalışma yayınladı. Rapor, finansal açında yüksek kültürlü olan katılımcıların kripto para birimlerine sahip olma olasılığını, halkın yarısı kadar olduğunu gösteriyor.

Daha fazla kripto para haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla CBDC haberleri için: CBDC Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.