BİZİ TAKİP EDİN

NE OLDU

Huobi, Çin’deki Kullanıcıların Türev Ticareti Yapmasını Yasakladı!

Huobi, kullanıcı sözleşmesinde yaptığı güncelleme ile Çin’de ikamet eden kullanıcılarının türev işlemi yapmasını engelledi.

Yayın:

-

Huobi

Önde gelen kripto para borsası Huobi, güncellenmiş Kullanıcı Sözleşmesine göre artık Çin’deki kullanıcıların türev ticareti yapmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Ayrıca Çin’deki yeni kullanıcıların türev ürünlere erişmesi de engellendi.

bybit 300x250 - Huobi, Çin'deki Kullanıcıların Türev Ticareti Yapmasını Yasakladı!

Alınan bu karar ile borsa, Kullanıcı Sözleşmesini güncelleyerek türev alım satım hizmetlerini kullanmak için Çin’i yasaklanmış yargı bölgeleri listesine eklemiş oldu. Ancak Çinli kullanıcılar borsaya erişmeye ve spot ticaret için işlem yapmaya devam edebilecekler.

Adsiz 11 652x600 - Huobi, Çin'deki Kullanıcıların Türev Ticareti Yapmasını Yasakladı!
Huobi Kullanıcı Sözleşmesi

Huobi tarafından alınan bu karar, borsanın Çin’deki kullanıcılara sunulan kaldıraç miktarını kısa bir süre önce azaltmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Bilindiği üzere kripto para borsası Huobi, düzenleyici endişeler nedeniyle ülkedeki müşterilerin kullanabileceği maksimum kaldıraç oranını 125 kattan 5 kata düşürmüştü.

Son zamanlarda Çin, genel olarak kripto para birimleri konusunda yaptığı açıklamalar ve attığı adımlar ile baskılarına devam ediyor. Özellikle ülkedeki Bitcoin madencilerine odaklı olan bu baskılar, birçok madencinin başka yerlere taşınmasına neden oldu. Bu gelişmeler ile birlikte, Bitcoin’in hash oranı da yaklaşık %50 düştü. Bunun yanında Çinli müşterilere hizmet veren birçok madencilik havuzu da hash oranında da büyük düşüşler yaşamaya devam ediyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler