BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Huobi Custody Hizmetini Başlattı!

20 Temmuz tarihinde IOSG tarafından yayınlanan raporda, Huobi’de oluşan hacmin yüzde 50’sini kurumsal yatırımcılar tarafından oluşturulduğu açıklanmıştı.

Yayın:

-

Huobi Varlık Yönetimi

Huobi geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile birlikte kurumsal yatırımcılar için “custody” hizmetini başlattığını duyurdu. Ciara Sun tarafından atılan tweet ile belirtilen yeni adım “Huobi Asset Management” olarak isimlendirilmekte.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yapılan araştırmada Huobi’nin müşterilerinin önemli bir kısmının kurumsal yatırımcılar olduğu ortaya çıkmıştı. 10 BTC ve üzeri yatırımın kabul edildiği varlık yönetim şirketi ile kurumsal yatırımcılar kesintisiz hizmet almaya devam edecek.

20 Temmuz tarihinde IOSG tarafından yayınlanan raporda, Huobi’de oluşan hacmin yüzde 50’sini kurumsal yatırımcılar tarafından oluşturulduğu açıklanmıştı. Kurumsal yatırımcıların tercihinin en önemli sebeplerinden birisi ise Huobi’nin oldukça uzun zamandır verdiği hizmet ve hiçbir zaman hacklenmeyerek verdiği güven unsuru olarak öne çıkmakta. Özellikle bulunduğu her ülkede düzenleyici kurumlar ile dirsek temasında OLAN Huobi, gerekli tüm mevzuatlara uygun şekilde çalışmakta.

Yeni varlık yönetimi çözümü ile birlikte Huobi, kurumsallara 7/24 risk takibi ve stabil bir gelir planı sunmakta. Stabil getirisi bulunan yatırım araçlarını yanında yüksek risk barındıran, yüksek getirili yatırı araçlarına da platformunda yer veren Huobi, müşterilerine aradıkları bütün fırsatları bir arada sunabilmekte. Platform üzerinde yüzde 6’dan yüzde 110’a varan farklı yatırım araçları bulunmakta.

Bildiğiniz üzere 2019 yılı itibariyle önemini yükselten custody çözümleri, kurumsal yatırımcıların sektöre giriş kapısı olarak görülüyor. Yatırım yapmak için borsadan satın alma ya da soğuk cüzdanlar ile yatırımlarını kendileri saklamak istemeyen, kurumsal yatırımcılar Huobi tarafından sunulan çözümlerin benzerini tercih etmekteler. 2020 yılı itibariyle ise sektörde kurumsal yatırımcılara hizmet veren birçok kurum bulunmakta. Düzenlemelerin tamamlanması ile birlikte ise custody çözümleri sayısını iyice artıracaktır.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Son IEO Injective Protocol Chainlink Hizmetlerinden Yararlanacak!

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

injective pool

Kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleştirilen Son IEO olan Injective Protocol, Chainlink “oracle”ı kullacağını açıkladı.

Yayınlanan blog yazısında türev işlem platformundaki fiyat verilerinin Chainlink üzerinden alınacağı belirtilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

İşbirliği kapsamında toplamda altı farklı parite için veriler bahsi geçen oracle yoluyla elde edilecek. Verilerin alınacağı pariteler ise şu şekilde:

ETH/USD, BTC/USD, DAI/USD, LINK/USD, USDT/ETH ve YFI/ETH.

Devam eden süreçte farklı pariteleri de türev işlem platformuna ekleyeceğini belirten Injective Pool ekibi, yeni eklenen pariteler için de verilerin Chainlink üzerinden alınacağını açıklamış durumda.

Injective platformunu her tip trader için düzenlediklerini belirten ekip, platformları sayesinde Chainlink’in de yeni müşterilere ulaşacağını belirtti.

Cosmos (ATOM) İle Entegrasyon Gelecek

Blog yazısında halihazırda projenin Injective Chain üzerinde çalıştığı belirten ekip, kısa süre içerisinde ağın Cosmos ağının çözümü olan Cosmos Inter-Blockchain Communication (Blockchain Ağları Arası İletişim) ile entegrasyonunu tamamlayacağını açıkladı.

Bu sayede Injective Chain, birçok farklı blockchain ağı ile direkt iletişime geçebilecek. Cosmos ise bu çözümü sağlayan önde gelen projeler arasında bulunuyor. Bu noktada sağlanacak entegrasyon ile birlikte Injective, Band Protocol’ün (BAND) “oracle” çözümü ile direkt olan Band Chain ile iletişime geçerek ulaşabilir gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Band Chain de Cosmos IBC çözümünün bir parçası konumunda.

Bu noktada birden fazla “oracle”dan veri alacak olan Injective, daha stabil fiyat beslemelerine sahip olabilir.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.