Muhabbit

Huobi Global, İflas Öncesinde ABD Bankalarından Varlıklarını Çekebildi Mi?

Huobi Global, bankalar krizine yakalandı mı?

İflas eden ABD bankaları sonrasında gözler bu bankalar ile çalışan şirketlere yöneldi ve bu şirketlerin ne oranda zarara uğradığını takip etmeye başladı. Huobi Global, merak edilen konu hakkında bir açıklama yaparak kafadaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

14 Mart 2023 tarihinde Huobi Global, Reuters ile mailleşme yoluyla merak edilenleri cevapladı. Huobi Global, iflas eden New York merkezli Signature Bank SBNY.O ve kripto para odaklı Silvergate Capital Corp SI.N bankalarından bir süre önce tüm varlıklarını çektiğini ve kullanıcı fonlarının bu krizden etkilenmediğini açıkladı.

Huobi sözcüsü Reuters’ın soruşturmasına mail ile cevap vererek şunları söyledi:

“Huobi’nin daha önceden bir Silvergate banka hesabı bulunuyordu. Ancak bir süre önce şirketin tüm varlıkları bu bankadan çekildi. Şu anda bu banka ile hiçbir finansal ortaklığımız bulunmuyor.”

Huobi sözcüsü, Silvergate bankasından olduğu gibi Signature’dan da tüm varlıkların çekildiğini ve diğer finansal kurumlara gönderildiğini açıkladı.

Signature ve Silvergate Bankalarının İflası Tarihe Geçti!

Devlet düzenleyicileri 12 Mart 2023 Pazar günü Signature bankasını kapattı. Bu olay ABD bankacılık tarihinde en büyük 3. başarısızlık olarak tarihe geçti. Silvergate bankası da önceki hafta operasyonları durdurma ve gönüllü olarak tasfiye etme planlarını açıklamıştı.

Huobi Global’in danışmanı ve blok zinciri platformu olan Tron’un Kurucusu Justin Sun da bir açıklama yaparak borsanın işlerinin, son zamanlarda kapatılan bankalardan etkilenmediğini belirtti.

Kripto para borsası OKX borsası sözcüsü de Reuters’a bir açıklama yaparak Signature ve Silvergate bankalarının iflaslarında herhangi bir zarara maruz kalmadıklarını açıkladı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version