BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Huobi Global Nedir? Huobi’ye Genel Bir Bakış

Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından bir tanesi.

Yayın:

-

huobi kimdir

Huobi, adını sıkça duyduğumuz borsaların en başında geliyor. Yakın zamanda Türkiye’de de bir ofis açan Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından bir tanesi.

Operasyonlarına 2013 yılında start veren borsa, Çin menşeli fakat Singapur merkezli bir şirket. 2017 yılında Çin’deki yasaklar ile birlikte Huobi China, kripto para borsası operasyonlarına son vermiş, Çin ayağını sadece danışmanlık ve araştırma birimi olarak kullanmaya başlamıştı. Singapur’daki merkez haricinde Güney Kore, Japonya, ABD, Hong Kong ve Türkiye’de de ofisleri bulunan şirket, dünyanın her bir yanındaki müşterilerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Huobi Global Kurucusu ve CEO’su ise Leon Li. Tsinghua Üniversitesi mezunu bir bilgisayar mühendisi olan Li, Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da çalışmaktaydı.

Huobi’nin Kısa Tarihi

2013 yılında kurulması ile birlikte Çin’de en yüksek ticaret hacmine ulaşarak lider kripto para borsası konuma gelen Huobi, 2016 yılında da yükselişini devam ettirdi. Bu tarihlerde Huobi dünyadaki kripto para ticaretinin neredeyse yüzde 60’ını kontrol etmeye başladı. 2017 yılında ise Çin’in kripto para borsalarını ve ICO’ları yasaklaması sonucu, Huobi Çin’den taşınma kararı aldı. Bu dönemde farklı ofisler açan Huobi ilk olarak Güney Kore ofisini aktive etti. Sonrasında ise Singapur, Japonya, Hong Kong ve ABD ofisleri açan şirket en son ise 2019 yılında Türkiye ofisini açmış bulunuyor. Şu anda ise Huobi, kayıtlı bir Singapur Şirketi.

Huobi’de Neler Var

Tabii ki Huobi’de kripto para ticaretini yapabileceğiniz bir kripto para borsası mevcut. Fakat Huobi sadece bir borsa değil. Türkiye’de yasal bir kuruluşa sahip olan tek yabancı borsa. Türkiye’de C leveli olan da tek global borsa. Yani bir sorun yaşadığınız zaman ülkemizde yasal sorumlulukları olan bir şirket var. Bu yatırımcıların kesinlikle daha güvende hissetmesini sağlayan ama Huobi ile ilgili az bilinen bir gerçek. Huobi Türkiye Genel Müdürü ise Alphan Göğüş olup kendisini daha önceden BTCTURK’teki COO görevinden tanıyoruz. Göğüş’ün Türkiye pazarındaki tecrübesi Huobi’nin pazar payını arttırmasında kritik öneme sahip.

Huobi Kripto Para Borsası

Huobi kripto para borsası üzerinden birçok farklı parite ile kripto para ticareti yapılabilmekte. Huobi Token (HT) sahibi olunması halinde ise komisyonlarda indirim uygulanmakta.

Huobi Pool

Huobi Pool ile birlik kripto para madenciliği yapılabilmekte. Huobi Pool üzerinden kripto para madencileri işlemlerini gerçekleştirebilmekteler.

Huobi Token (HT)

Huobi Token (HT) ise platformun yakıtı. Bu sayede kullanıcılar indirimlerden faydalanabiliyor. Aynı zamanda Huobi Chain ile birlikte yeni bir atılım yapan Huobi Token (HT), artık resmi olarak Huobi Group’un tokeni olarak tanımlanmakta.

Huobi Chain

Huobi Chain, finans sektörü için bağımsız ve yenilikçi bir düzenleyici blockchain ağı olarak tanımlanabilir. Huobi Chain kullanıcıların DeFi hizmetlerini özelleştirmelerini sağlayan ve varlık saklama, yönetişim ve finansal veri hizmetleri gibi çözümler de sunmakta. 29 Şubat tarihinde, uzun süren geliştirmeler sonrasında Huobi Chain Testnet’i yayınlanmış bulunuyor. Huobi Chain ise dijital varlık finans altyapısı olma yolunda ilerlemekte.

Huobi Capital

Huobi Capital ise şirketin yatırım kolu. Bu sayede Huobi, blokchain teknolojisi veya kripto paralar ile ilgili startuplara yatırım yapmakta.

Nasıl Kaydolurum?

Huobi’ye kaydolup bir an önce işlem yapmaya başlamak çok kolay. Medium Türkiye hesabındaki şu makale sizi yönlendirecektir.

Huobi Nerenin Borsası?

Kripto para borsası Huobi, Çin merkezli bir kripto para borsası olarak tanımlanabilir. 2017 yılındaki Çin kararının ardından ülkeden ayrılmak durumunda kalan Huobi, resmi olarak Seyşellerde bulunuyor.

Huobi Türkiye Güvenilir Mi?

Huobi Türkiye, Huobi borsasının Türkiye ofisi olarak tanımlanabilir. Türkiye’de resmi olarak bulunan Huobi, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla dirsek temasında çalışan bir borsa olarak öne çıkıyor.

Huobi Token Nereden Alınır?

Huobi Token (HT) kripto para borsası Huobi üzerinden alınabilir. Ek olarak HT, MDEX gibi merkezsiz borsalar üzerinden de temin edilebiliyor.

Huobi Sahibi Kimdir?

Kripto para borsası Huobi’nin CEO’su Leon Li olarak öne çıkıyor. Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da mühendis olarak çalışan Li, 2013 yılında kripto para borsaı Huobi’yi kurdu. Çin’de bulunan Tshingua Üniversitesi’nden mezun olan Li, halen Huobi’nin başında bulunuyor.

Huobi Prime Nedir?

Huobi Prime, Huobi platformunun ilk coin satışlarını düzenlediği platform olarak tanumlanabilir. Platformun kendi tokeni Huobi Token (HT) tarafından desteklenen Huobi Prime, birçok projenin ilk satışının gerçekleştiği platformdur.

Bu yazı sponsorludur.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler