Muhabbit

Huobi Global, Küresel DeFi İttifakını Başlattı!

Huobi DeFi Labs, kripto geliştiricilerinin bir araya getirilmesi amacıyla DeFi ittifakı kuruyor!

huobi kripto para borsası

Huobi DeFi Labs, DeFi alanı için evrensel protokol standartları oluşturmak ve Defi ekosistemi içindeki iletişimi geliştirmek için kurulan küresel bir DeFi ittifakı başlattı. İttifak ayrıca, toplulukta gelecekteki krizleri önlemeye yardımcı olmak için yeni ortaya çıkan DeFi protokolleri hakkında araştırma yapacak. İttifakın ilk üyeleri MakerDAO (MKR), Compound (COMP), Nest (NEST) ve dYdX (dYdX) oldu.

Huobi şirketinin baş yatırım sorumlusu Sharlyn Wu, konu ile ilgili yaptığı röportajda, “Tüm ekosistemle ortak olmamız gerekiyor. Ayrıca, piyasadaki en iyi projelerle çalışmak ve kullanıcılarımızın bunlara erişimini sağlamak istiyoruz.” dedi.

Wu, ittifakın parçalanmış kripto alanını bir araya getirmesini ve Doğu ile Batı arasındaki kültürel uçurumu kapatmayı umduğunu söylüyor.

Merkezi borsalar, finans kurumları ve küresel topluluk arasında izole olduğunun farkındayız ve bu boşluğu kapatmayı derinden istiyoruz. Ayrıca Doğu ve Batı arasındaki büyük kültürel farkın kapanmasını ve Doğu ile Batı’yı bir araya getirmeyi sorumluluğumuzun bir parçası olarak görüyoruz.

Daha önce China Merchant Bank International’da blockchain stratejisini ve yatırımını denetleyen Wu, finansın geleceğinin merkezsiz olduğuna inanıyor. Ayrıca Wu, geleneksel finans kurumlarının önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde DeFi’ye geçmesini bekliyor.

DeFi’ye girmemeleri için hiçbir sebep yok. Çünkü o sisteme girdiğinizde herhangi bir risk taşımıyorsunuz. Sistem insan müdahalesi olmadan otomatik bir şekilde çalışıyor.

Wu, şu anda ana akım tarafından fark edilemediği dolayısıyla, Blockchain teknolojisinin kısa vadede ABD ve Çin ilişkileri üzerinde bir etkisinin olmayacağını düşünüyor. Ancak Wu, geleceğin sınırsız ve tümleşik olduğununda altını çiziyor.

Kripto ve DeFi ile, bulutta yer alan yeni bir ekonomi ve toplum inşa ediyoruz. Fiziksel dünyada yaşanan sorunların farkındayım. İşler gittikçe daha izole bir hale geliyor. Ancak kripto alanındaki çalışmalarımdan kripto dünyasının her zamankinden daha entegre olduğunu hissedebiliyorum.

Bu yazı sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version