Muhabbit

Huobi Star Atlas İle İllegal İşlemleri Takip Edecek

Şüpheli hesaplar tespit edilecek.

huobi

Yapılan duyuruya göre Huobi, yeni aracı Star Atlas ile birlikte illegal kripto para işlemlerini takip edecek.

Star Atlas aracı, blockchain üzerindeki tüm işlemleri gerçek zamanlı olarak taki etmeyi mümkün hale getiriyor. Verilen start ile birlikte Huobi, hükümetlerin, kolluk kuvvetlerinin ve analistlerin ilgisini çekecek bir adım atmış bulunmakta.

Geçtiğimiz Eylül ayından bugüne yaklaşık olarak ABD kurumları tarafından takip ve analiz sunan kuruluşlara aktarılan para miktarı, 10 milyon $’dan daha fazla. Hatta aktarılan bu kaynağın büyük miktarı FBI ve IRS’ten gelmekte. Bu noktada hükümetlerin illegal transferlerin takibi için büyük bir efor harcadığı söylenebilir.

Analiz ve Takip Hizmetleri Öne Çıkıyor

Kripto paraların doğası gereği gerçekleşen işlemler anonim. Tabi kripto paradan kripto paraya bu anonimliğin seviyesi değişmekte. Cüzdan isimleri karışık harf ve rakamlardan oluşmakta. Bu sebeple ananimlik iddiası bulunmayan kripto paralarda bile işlemleri takip etmek, işlemi kimin gerçekleştirdiğini söylemek hiç de kolay bir iş değil. Bu sebeple devlet kurumları, bu gibi hizmetler sunan kuruluşların kapısını fazlasıyla çalmakta. Huobi’nin dahil olduğu sektördeki diğer oyunculara örnek vermek gerekirse de Chainalysis, ve CipherTrace’ten bahsedebiliriz.

Huobi Şüpheli Hesapları Tespit Edecek

Huobi yeni aracı ile birlikte öncelikle kendi platformundaki süpheli hesapları tespit edecek. Tespit sonrasında ise bu kişilerin varlıklarını borsadan transfer etmesini engelleyecek.

Gerçekleşen kripto para işlemlerinin sadece küçük bir kısmı illegal işlemler. Fakat her sektörde olduğu gibi kripto para sektöründe de illegal işlemlerin önüne geçmemiz gerektiğinin farkındayız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve Star Atlas’ı aktive ediyoruz.

Diyor Huobi Group Başkan Yardımcısı Ciara Sun.

Huobi Tüm Düzenlemelere Uyuyor

Huobi çalıştığı tüm ülkelerde yasal düzenlemeler ve düzenleyici kurumlarla tam uyum içinde çalışıyor. Yakın zamanda Türkiye’de de ofis açan Huobi, düzenlemeler kapsamın vadeli işlem platformu Huobi DM’i Türkiye kullanıcılarına kapatmıştı.

TL işlemlerinin beta sürecini de başlatan Huobi, çok yakında herkes için Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerini aktive etmiş olacak.

Bu yazı sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version