Muhabbit

Huobi Token HT Fiyat Analizi 17.10.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Huobi Token’ı inceliyoruz. Huobi Token grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

HT Fiyat Analizi 3-1

Herkese iyi akşamlar. Bu akşamki fiyat analizi yazı dizimde bir borsanın tokenını inceleyeceğim. Bugün Huobi borsasının tokenı olan Huobi Token’ı inceleyeceğim. Yaklaşık 1 ay önce başlayan Çin yasaklarının ardından fiyatında büyük bir düşüş yaşanmıştı. Fiyat henüz tam anlamıyla toparlandı diyemeyiz. Lafı fazla uzatmayayım ve analiz kısmımıza geçelim.

HT Fiyat 17 Ekim 2021

Çin yasaklarının ardından en fazla etkilenen tokenlardan biri Huobi Token’dı. Bazı tokenlar sonradan toparlansa da Huobi Token’da henüz böyle bir toparlanma (tam anlamıyla) göremedim. Yazıyı hazırladığım saatlerde 7,58 dolar seviyesinden işlem görmekte.

HT Grafik 17 Ekim 2021

Huobi Token HT fiyat grafiği 17.10.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Huobi borsasından alınmıştır.

Huobi Token’a ait fiyat grafiği. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

HT Analiz 17 Ekim 2021

Grafikteki yeşil bölgeler HT grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Grafikte çok fazla destek ve direnç bulunuyormuş gibi gözükse de grafikteki fiyat aralığı büyük olduğu için daha fazla bölge sığmakta. Örneğin fiyatın üst direncine gitmesi için %20 yükselmesi gerek (9 dolardaki direnç).

Hazır bu dirençten konuşuyorken buradan devam edelim. Bence grafikteki en önemli direnci oluşturuyor. Çünkü fiyat 15 dolar bandından 6 dolara kadar geriledikten sonra yaptığı düzeltme bu bölgede son bulmuş. Fiyat burayı 2 kere test etse de henüz kırabilmiş değil. Bunun yanı sıra fiyatın da bu bölgeden uzaklaştığını görmekteyiz.

Grafikte bir de yükselen trend görmekteyiz. Fiyat bu trendi 3 kez test etmiş durumda ancak mükemmel bir trend diyemeyiz.

HT Yorum 17 Ekim 2021

Fiyatın böyle bir düşüşten sonra henüz toparlanamamış olması beni düşündüren bir konu. Bu toparlanma için benim ilk arayacağım gösterge 9 dolardaki direncin kırılması olacak. Ancak fiyat bu bölgenin biraz uzağında şu an. Takipte kalmaya devam edeceğim.

Bu analizi TradingView üzerinde görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version