BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Huobi’nin Hacminin Yüzde 50’si Kurumsal Yatırımcılardan Oluşuyor!

Raporda Huobi’nin toplamda 15 Milyon kullanıcısı bulunduğu açıklanmış durumda. Platformun günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı ise 180.000 civarında.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

IOSG tarafından yayınlanan rapora göre Huobi kullanıcılarınının önemli bir kısmı kurumsal yatırımcılardan oluşuyor.

Raporda Huobi’nin toplamda 15 Milyon kullanıcısı bulunduğu açıklanmış durumda. Platformun günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı ise 180.000 civarında.

Raporda dikkat çeken bir diğer nokta ise platformu tercih eden kurumsal yatırımcıların sayısının 2019’un dördüncü çeyreği ile 2020’nin ilk çeyreği arasında yüzde 100’den fazla artmış olması. Platformun işlem hacminin yarısı ise kurumsal yatırımcılar tarafından oluşturulmakta.

Kripto para borsalarının genelinde önemli bir kurumsal yatırımcı artışı görülürken hiçbir borsa çeyrek karşılaştırmasında yüzde 50’nin üzerine çıkmayı başaramamıştı.

Huobi Kripto Para Borsa

Kurumsal Yatırımcılar

Birinci Çeyrekte En Yüksek Vadeli İşlem Hacmi

2020 yılı ile birlikte vadeli işlemlerin spot piyasalar ile neredeyse eşit ilgi görmesi ile birlikte hacimlerde ciddi bir artış yaşanmaya başlamıştı. Birçok ürün için hem vadeli hem de perpetual swap işlemleri sağlayan Huobi Futures, ilk çeyrekte yakaladığı 438 milyar $’lık hacim ile bütün türev işlem borsalarını geride bırakarak birinci sıraya oturmuştu.

Ülkemizdeki düzenleme uyum kapsamında Huobi Türkiye ofisin kurulması ile birlikte Türk kullanıcılarına vadeli işlemleri kapatmak zorunda kalmıştı.

Son dönemde Huobi cüzdanlarına yatan kripto para miktarlarında da önemli bir artış yaşanırken, son günlerde Bitfinex’ten Huobi’ye transfer edilen kripto para miktarları oldukça dikkat çekmişti.

Huobi Japan’dan Yeni Listeleme

Huobi Japan, yeni listeleme için platformda oylama başlattığını duyurdu.

16 Ağustos tarihine kadar kullanıcılar tarafından verilecek oylar sonrasında hangi kripto paranın listeleneceğine kadar verilecek. Oylamaya sunulan kripto paralar ise Enjin (ENJ), IOS Token (IOST), Neo (NEO), Ontology (ONT), Qtum (QTUM) ve Tezos (XTZ) bulunuyor.

Listeleme Kesin değil

Bildiğiniz üzere Japonya’da sadece düzenleyici kurum onayından geçen kripto paralar listelenebilmekte. Geçtiğimiz dönemde Huobi Token (HT) düzenleyici kurumdan onay alarak Japonya’da işlem görmeye başlamıştı. Oylamaya sunulan coinler arasında sadece Qtum (QTUM) hali hazırda düzenleyici kurumdan izni bulunan kripto para birimi. hali hazırda CoinCheck’te işlem gören QTUM karar verilmesi halinde platformda direkt olarak listelenebilecek.

Platform hali hazırda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Monacoin (MONA) ve Huobi Token’i (HT) listelemekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEFI

Neo Kurucusuna Göre DeFi Popülaritesi Yeni Başladı!

Da Hongfei, DeFi’nin giderek daha çok benimseneceğini düşünüyor.

Yayın:

-

Neo

Neo kurucusu Da Hongfei, 25 Eylül’de Çin’in yapılan bir canlı yayın sırasında DeFi’nin etrafındaki popülarite azalmıyor, aksine daha yeni başlıyor dedi.

Hongfei, DeFi’ın sadece birkaç yıl içinde, geleneksel finansmanın mükemmelleşmesinin yüzlerce yıl sürdüğü süreci başarıyla tamamladığını söyledi. Hongfei, DeFi projelerinin artık her türlü finansal ürün ve hizmeti denediğini açıkladı.

Hongfei, sözlerine şöyle devam etti:

Kredi alma ve verme, merkezi olmayan borsalar, sigorta ve her türlü türev piyasa, DeFi’de yükselişte. DeFi’nin ilk aşaması ve altyapısı gayet sağlam ilerliyor ve iyi bir başlangıç sergiledi. Artık, DeFi üzerinde kurulacak ve yenileştirilecek daha fazla uygulamayı görmenin zamanı geldi.

Hongfei’ye göre DeFi, finansal arenada, kullanıcıların istedikleri zaman paraya erişmelerine olanak tanıyan yeni bir varlık türü oluşturmak da dahil olmak üzere çok sayıda yeni olasılığa ev sahipliği yapıyor. Hongfei, DeFi’nin gelecekteki ekonomik yaşam üzerine önemli bir etkisi olacağını düşünüyor. İnsanların gelecekte DeFi hizmetlerine yöneldiklerinde bankalara ihtiyaç duymayacakları öngörülmekte. Bu bahsi geçen senaryo şimdiden gerçekleşiyor olabilir.

Çin’i örnek olarak kullanan Hongfei, konu hakkında şunları söyledi:

Çinliler bunu aşağı yukarı başardılar, Alipay ile ve WeChat ile, en azından bankaya girmeden bu tür bir finansal davranışları keşfetmiş durumdalar.

Hongfei ve Binance’in kurucu ortağı He Yi, canlı yayında Neo ve Binance’in DeFi uygulamalarını aktif olarak incelediklerini açıkladı. Aktif olarak incelenen uygulamalar arasında, Neo blockchaini üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir bir DeFi protokolü olan Flamingo’dur. Protokol, kullanıcıların tüccar, staker ve likidite sağlayıcıları olarak katılmalarına izin verir. Binance, Flamingo’yu 23 Eylül tarihinde lansman havuzunda listelediğini duyurmuştu. Her iki şirkette DeFi altyapısını daha da güçlendirmek istiyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, Çin’in devlet onaylı halka açık blockchaini, küresel DeFi uygulamaları ve hükümet düzenlemeleri arasında köprü kurabilecek bir yasal uyumluluk platformu oluşturma çalışıyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uzmanlara Göre Ethereum DeFi İçin Hazır Değil!

Ethereum, DeFi için yeterli değil!

Yayın:

-

DeFi

DeFi projeleri, Ethereum blockchainine yüklenirken, uzmanlar Ethereum’un bu durumu desteklemeye henüz hazır olmadığı konusunda uyarıyor.

Bir matematikçi, eski serbest fon yöneticisi ve Avusturya menşeli Morpher‘in kurucusu Martin Froehler, Ethereum’un merkezsiz finans için sahip olduğu en iyi şey olmasına rağmen, ağın mevcut yeteneklerinin yeterli olmadığını söyledi.

Ethereum, saniyede yalnızca 15 işlem gerçekleştirebiliyor ve 15 saniyelik blok süresine sahip. Ethereum’un tasarımı gereği, üstündeki projeler ile işlem yaparken Ethereum ile etkileşime giriliyor. Bu, DeFi projelerinin kitlesel benimsenmesinin önünde büyük bir engel.

Froehler, Ethereum’u en iyi merkezi olmayan akıllı sözleşme platformu olarak nitelendiriyor. Anca ağda hala sorunlar olduğundan, geliştiriciler bunlara karşı koymak amacı ile çözümler aradı.

Froehler konuşmasına şöyle devam etti:

Ethereum’un sidechaini üzerinde gerçekleşen her bir hareketin kriptografi kanıtı var. İnsanlar Ethereum ihtiyaç duymadan ticaret yapabiliyor. Ayrıca herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar ve bir saniyelik işlem sürelerinin tadını çıkarıyorlar.

Pek çok endüstri üyesi, Ethereum’un DeFi popülaritesini beklemediğini düşünüyor. Hatta, yaklaşan ağ güncellemesi Ethereum 2.0 bile, merkezsiz finans hizmetine hazır değil.

Ethereum 2.0 performansı artıracaktır, ancak yüksek gas maliyetleri yeni kullanıcıları korkutabilir. Merkezsiz borsa 1inch CEO’su Sergey Kunz, 3 Eylül’deki Decentralized Finance Marathon etkinliğinde Ethereum altyapısının merkezsiz finans için yetersiz olduğunu söyledi.

Her şeyi yeniden düşünmelisiniz. Akıllı sözleşmeleri koda taşıyabilirsiniz ancak bu ölçeklenebilir bir çözüm değil. Ölçeklendirebilmek için standartlar oluşturmanız ve Ethereum 2.0’a benzer NEAR gibi parçalanmış mimariye dayalı yeni protokoller getirmeniz gerekiyor.

Aynı etkinlikte, ParaSwap’ın kurucusu ve CEO’su Mounir Benchemled, layer-2’nin nasıl çalıştığını kullanıcılara açıklama karmaşıklığına ve “fonları bu kullanıcılara hemen ödeyememe riskine” dikkat çekti. Benchemled ayrıca tüm DeFi projelerinin Ethereum 2.0’a geçmesinin pratik olmayacağını söyledi.

Ethereum blockchainin önündeki zorluklara rağmen, Froehler, “DeFi kalıcı bir protokoldür” diyerek DeFi yanlısı yorumlar yapmaya devam ediyor.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Ethereum haberi için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.