Muhabbit

İflas Eden BlockFi Şirketi, SBF’ye Dava Açıyor!

Kripto para piyasasında hareketli zamanlar devam ederken, birçok yeni gelişmeler de ardı sıra geliyor.

28 Kasım 2022 tarihinde Decrypt tarafından kamuoyuna sunulan bilgilerde BlockFi şirketinin iflas başvurusunda bulunduğu yer alıyordu. Hatta kripto para borç verme platformu BlockFi’ın, önemli miktarda personelini işten çıkardığı da iddia edilmişti.

Kripto para piyasasında hareketli zamanlar devam ederken, birçok yeni gelişmeler de ardı sıra geliyor. Söz konusu iflas haberleri üzerine BlockFi şirketinden hamle geldi. BlockFi şirketi eski FTX CEO’su Sam Bank Fried’a, Robinhood hisseleri nedeniyle dava açıyor.

İlginizi çekebilir: Para Çekme İşlemlerini Duraklatan BlockFi’ın, İflas Başvurusuna Hazırlandığı İddia Ediliyor!

BlockFi Robinhood Hisseleri Yüzünden SBF’yi Hedef Aldı!

Söz konusu bu dava ise BlockFi’nin aynı mahkemede Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunmasından yalnızca birkaç saat sonra Amerika Birleşik Devletleri New Jersey Bölgesi İflas Mahkemesi’nde açıldı. Bu davanın detaylarına bakıldığında, BlockFi’ın Alameda şirketine 680 milyon dolar kredi verdiği ve bu borcun teminatı olarak da FTX-Alameda’nın, SBF’nin aldığı HOOD hisselerini gösterdiği iddiaları yer alıyor. BlockFi, Alameda ile yapılan tüm anlaşmalara rağmen 680 milyon dolarlık borcu temerrüde düşürdüğünü dile getirdi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version