Muhabbit

Immutable, Web 3 Oyun ve NFT Projeleri İçin 500 Milyon Dolarlık Fon Başlattı!

NFT sektörü gelişmeye devam ederken yatırımları da eş zamanlı olarak artmaya devam ediyor.

NFT sektörü gelişmeye devam ederken yatırımları da eş zamanlı olarak artmaya devam ediyor. NFT ölçeklendirme platformu olarak bilinen Immutable, 17 Haziran 2022 Cuma günü yaptığı açıklamaya göre Web 3 oyunlarına ve NFT projelerine yönelik 500 milyon dolarlık bir girişim fonu başlattığını duyurdu. Hatırlayacağınız üzere Immutable platformu 2021 yılının Mart ayında 200 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 2,5 milyar dolara ulaştırmıştı.

Immutable platformu bu fonlama ile Web3 dünyası ve kripto para dünyasının önemli yatırımcıları ile iş birliği yapmak için kollarını sıvadı. Immutable’ın iş birliği yaptığı yatırımcılar ise şu şekilde:

Immutable, yapmış olduğu bu girişimle birlikte firmalara sadece maddi olarak destek vermeyecek aynı zamanda yatırım yaptığı firmalara oyun tasarımı, topluluk oluşturma ve pazarlama gibi alanlarda da destek sağlayacak.

Platformun Tokenı IMX Düşüşte!

NFT

Kripto para piyasasında düşüşlerin devam etmesi IMX tokenı da etkiledi. Immutable şirketinin Web3 fonlama haberine rağmen, platformun yerel tokenı IMX cephesinde hareketlilik gözlemlenmedi. Normal piyasa koşullarında bu tarz fonlama haberlerinde platformun tokenlarında yükseliş olması beklenmektedir.

CoinMarketCap sıralamasında 127.sırada yer alan IMX token, güncel olarak 0,7 dolardan işlem görmektedir. 24 saatlik işlem hacmine bakıldığında ise yaklaşık %25 oranında bir artış göstererek, işlem hacmini 80 milyon dolara ulaştırdı.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version