Muhabbit

İngiliz Ödeme Şirketleri, Rusya’daki Hizmetlerini Askıya Aldı!

Bu girişimin, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik hareketine cevaben yapıldığı belirtildi.

rusya

rusya

Uluslararası ödeme şirketi Wise ve şirketin diğer bir kolu Remitly, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşılık olarak ülkeye uygulanan yeni yaptırımların ardından, Rusya’daki para transferi hizmetlerini askıya aldığını duyurdu.

Reuters tarafından yayımlanan bir habere göre, İngiltere merkezli fintech şirketi Wise, ani bir kararla Rusya’ya yapılacak olan transferlerini durdurdu. 

Wise tarafından bir yetkili yaptığı açıklamada, bu yeni girişimin Batılı güçlerin ülkenin bazı bankalarını SWIFT ağından kesmesine bir yanıt olduğunu söyledi. 

Yaptırımlar Devam Ediyor

Hatırlanacağı üzere, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefikleri, Rusya Merkez Bankası’na karşı harekete geçeceklerini ve ülkenin bazı bankalarını SWIFT uluslararası ödeme sisteminden men edeceklerini duyurmuşlardı.

Daha önce TransferWise olarak bilinen bir finansal teknoloji şirketi olan Wise, geleneksel olarak uluslararası para transferlerindeki yüksek ücretlerden kaçınmak için popüler para rotalarındaki ülkelerde bakiyeler tutuyor.

Londra merkezli şirket, bir süre boyunca mevcut durumu izlemeye ve önlemlerini buna göre güncellemeye devam edeceğini söyledi. Rusya’daki operasyonları durdurma kararı, şirketin Rusya’ya yapılacak günlük transferleri 200 £ (268,34 $) ile sınırlamak için aldığı bir önceki önlemin hemen ardından gelmiş oldu.  

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version