Muhabbit

İngiltere, Kripto Para Suçlarıyla Savaşmak İçin 50.000 Dolar Maaşlı İş İlanı Paylaştı!

İngiltere önlemler almaya başladı.

Kripto para alanında yaşanan dolandırıcılık ve suçların artmasından sonra İngiltere Ulusal Suç Ajansı (NCA), bu alandaki suçlara odaklanmak ve suçlular ile mücadele etmek için önlemler almaya başladı.

İngiltere Ulusal Suç Ajansının siber suçlara odaklanmış ünitesi Ulusal Siber Suç Birimi (NCCU), kripto paralara odaklanan bir birim oluşturmaya karar verdi. İngiltere’de yaşanan siber saldırı ve kazaları araştıracak olan birim Bitcoin gibi kripto para birimlerine odaklanacak.

“NCCU Kripto Hücresi” olarak adlandırılan özel birim başlangıçta kripto para birimlerine adanmış beş memur içerecek. NCA Altyapı Araştırmaları Direktörü Chris Lewis-Evans konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bu, İngiltere’yi siber suçlardan korumak için ön saflarında yer alan bir ekipte çalışmayı içeren gerçekten heyecan verici bir fırsat. Kripto para birimi ve sanal varlıklar yaygın olarak uzmanlık alanları olarak görülüyor. Bu alanlar ciddi suç işlemeyi sağlamak için kullanılıyor ve bu yeni birim, NCA soruşturmalarını desteklemede anahtar rol oynayacak.”

NCA, projenin bir parçası olarak kripto paralar konusunda iyi deneyime sahip ve blok zinciri yabancı araştırmalar konusunda tecrübe sahibi bir kripto para araştırmacı da kiralayacak.

NCA’nın kiralayacağı araştırmacı, kripto paralar ile savaşta stratejik destek sağlayacak. Yeni araştırmacı hem var olan hem de yeni kripto para araştırmalarına yardımcı olacak. İşe alınacak araştırmacıdan anahtar kelimeleri (seed phareses) tanımlaması, kurtarması ve blok zinciri aracılığıyla takip etmesi bekleniyor.

Pozisyon için belirlenen maaş ise 48.000 dolar ila 52.000 dolar arasında. Adayların son başvuru tarihi ise 10 Ocak 2022 olduğu açıklandı.

İngiltere, yasadışı kripto paraya el koyacak!

NCA’nın bu hamlesi hükümetin ülkedeki kirli parayı ortadan kaldırma çağrısından sonra geldi. NCA ayrıca İngiltere’deki kripto varlıklara yönelik düzenleyici odağını artırmayı hedefliyor. 2022 Eylül ayında İngiltere hükümeti, yetkililerin yasadışı amaçlar için kullanılan kripto parayı ele geçirme yetkilerini genişleterek kara para aklama ve sahtekarlığı engellemeyi amaçlayan bir yasa tasarısı çıkardı.

Ulusal Polis Şefleri Konseyi Dedektif Baş Müfettişi Andy Gould, İngiltere’deki tüm polis güçlerinin, 2022 Ekim ayı itibariyle kripto paraya el konulması ve uygulanmasıyla ilgili soruşturmalar için eğitildiğini açıkladı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version