Muhabbit

İngiltere, Kripto Sektörü için Sıkı Denetim ve Düzenlemeler Getiriyor

FTX borsasının iflasının ardından sektördeki incelemeler yoğunlaştı ve kripto para endüstrisi hakkında önemli soruları gündeme getirdi.

Blok zincir teknolojisiyle ilgilenen tüm ülkeler gibi İngiltere hükümeti de, sektördeki iflas skandallarından sonra alandaki çalışmalarını hızlandırdı. Hükümet bugün, sıkı denetim ve düzenlemelerin yer aldığı raporu resmi olarak açıkladı. Düzenlemelerin, 2024 yılından itibaren uygulamaya geçirilmesi planlanıyor.

Önerilen düzenlemeler, piyasa katılımcılarının tüketiciyi korumasını ve güvenliği sağlamadan önce yetki almalarını zorunlu kılıyor. Ayrıca stablecoin’lerin, başarısız oldukları takdirde finansal sisteme zarar vermemelerini sağlayan yeni kurallar yer alıyor.

İngiltere Maliye Bakanlığı, kripto para düzenlemeleri için daha önce kamunun görüşlerini aldıklarını ve uygulamalar için hazır olduklarını açıkladı. Düzenlemeler, kripto varlık şirketlerinin, Avrupa Birliği’ndeki kurallar gibi, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından yetki almalarını gerektirecek.

İngiltere’nin, sıkı düzenleyici tedbirlerin yanı sıra, şirketlerin finansal istikrarı koruyarak, inovasyon yapabilecekleri bir ortamı teşvik ettiği bildiriliyor. Şu anda, Birleşik Krallık’taki kripto para şirketlerinin öncelikle kara para aklamayı önleme tedbirlerine tabi olduğu, ancak yeni düzenlemelerle beraber daha geniş bir denetimden geçecekleri açıklandı.

Kripto sektörüne daha fazla netlik getirme amacıyla hükümet, bu düzenlemelerin genel olarak uygulanmasını hızlandırmayı hedefliyor ve bu konuda gelecek yıl parlamentoya sunulacak ikincil mevzuatla ilerlemeyi planlıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version