Muhabbit

İngiltere Stablecoin Mevzuatı Yolda!

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Birleşik Krallık Hazinesinin stablecoinler için yasal bir düzenleme çıkaracağını söyledi.

İngiltere-Stabilcoin-Muhabbit

İngiltere-Stabilcoin-Muhabbit

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe 6 Temmuz 2022 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Birleşik Krallık Hazinesinin Ağustos 2022 yaz tatilinden önce stablecoinler için yasal bir düzenleme ile ilgili mevzuat çıkaracağını söyledi.

Katar Küresel Bankacılık ve Finans Merkezi’nin yıllık konferansında konuşan Cunliffe, ülkede gerçekleşen son gelişmelerin planları biraz geciktirdiğini söyledi. Cunliffe’in Hazine Başkanı Rishi Sunak ve Üst Düzey Hazine Yetkilisi Jon Glen’in Başbakan Boris Johnson hükümetindeki rollerinden istifa ettiği son 24 saate atıfta bulunduğu tahmin ediliyor. Hem Sunak hem de Glen, aylar önce İngiltere’nin dijital varlıklar için bir merkez haline geleceğine dair umutlarını açıklayarak kendilerini kripto para hayranları olarak tanıtmışlardı.

Hazine, Nisan 2022’deki stablecoin danışmanlığında, hükümetin başlangıçta 2017 Ödeme Hizmeti Düzenlemeleri, Finansal Hizmetler Yasası ve 2011 Elektronik Para Düzenlemeleri Yasası’nı kullanarak kripto para sektörünü yasal olarak düzenlemeye çalışacağını söylemişti. Stablecoinler için ise daha ayrıntılı gereksinimler sözü vermişti.

İlginizi çekebilir: Arjantinli Yatırımcılar Yüksek Enflasyondan Korunmak İçin Stablecoinlere Yöneldi!

Cunliffe, Birleşik Krallık dışındaki planlardan da bahsetti ve Cunliffe’nin başkanlığını yaptığı uluslararası panel olan ödemeler ve piyasa altyapıları (CPMI) komitesinin yaz tatilinden önce sistemik ödeme sistemleri için küresel standartlar konusundaki kılavuzu tamamlayacağını söyledi. Kılavuzda yer alan sorunlar arasında “bu stablecoinleri hangi varlıklar desteklemeli, itfa veya talep ne olmalı ve sistemik düzeyde kullanılan bir stablecoin veya paranın güvenli olup olmadığından nasıl emin olursunuz” gibi sorulara cevap aranıyor. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version