Muhabbit

Intel, Daha Verimli Madencilik Cihazları İçin Çalışıyor!

“Bonanza Mine”, geleneksel madencilik ekipmanlarına karşı rekabet etmek için yeni ve uygulanabilir bir seçenek olabilir.

Intel Madencilik Muhabbit

Intel Madencilik Muhabbit

Bilgisayar işlemcisi üreticilerinden biri olan Intel, Şubat 2022’de IEEE Solid-State Circuits Konferans’ında “Bonanza Mine” olarak bilinen yeni bir “Ultra-Low-Voltage Energy-Efficient Bitcoin Mining ASIC” ürünü çıkarmayı planlıyor.

Intel, Kasım 2018’de yüksek performanslı Bitcoin madenciliği için bir patent sunmuştu. Bonanza Mine olarak bilinen düşük enerjili ama yüksek performanslı olan ASIC, diğer ASIC’ler gibi tekrarlanan veya gereksiz hesaplamalar yapmaz. Bu sayede sistemin toplam güç tüketimini yaklaşık %15 oranında azaltır.

Şirketler Kripto Para Madenciliği İçin Yarışıyor

Kripto para madenciliğinde kullanılan işlemciler, çok fazla ilgi ve talepten dolayı ulaşması zor ürünler olabiliyor. Intel, Bitmain gibi şirketlere karşı bir rakip haline gelmeyi planlıyor olabilir.

Bitmain kripto para madenciliğinin daha verimli olmasını sağlamak için yeni cihazlar üretiyor. Bununla birlikte Nvidia, yakın zamanda bir ASIC çıkaracağını duyurmuştu. Sürekli işlemci kıtlığına ve tutarsız üretim maliyetlerine rağmen kripto para madenciliğine olan talep istikrarlı bir şekilde artıyor.

Intel’deki bir temsilci, kripto para madenciliği endüstrisi ile ilgili şu yorumu yaptı:

Intel, laboratuarlarında SHA 256 hash kodu ile optimize edilmiş ASIC’lerin tasarımını tamamladı. Bonanza Mine, satış için mi piyasaya sürecek yoksa araştırma amaçlı mı olacak henüz belli değil. Ne olursa olsun, bir potansiyel olarak Intel’i kripto para madenciliği endüstrisinde ana rakip haline getirebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version