Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43483.43
-1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2381.17
5.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.26
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.7
0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İrlanda, Siyasi Partilere Kripto Para Bağışlarını Yasaklıyor!

Rusya’nın İrlanda seçimlerine müdahalesi engellenmek isteniyor.

Clock
Paylaş
İrlanda, Siyasi Partilere Kripto Para Bağışlarını Yasaklıyor!

Siyasete dış müdahale olmasını engellemek üzere hazırlanan yeni siyasi bütünlük yasası kapsamında, siyasi partilere kripto paralar ile yapılan bağışlar, İrlanda’da yasaklanıyor.

Özellikle Rusya’nın İrlanda seçimlerine müdahalesini engellemek üzere, Bakan Darragh O’Brien tarafından bazı değişiklikler önerildi. Bakan, bu değişiklikler için de siyaset bilimciler ve hukuk uzmanlarından oluşan komisyon oluşturarak, Ocak 2022’de yasalarda reform yapma kampanyasına başladı. Sözü geçen değişiklikler arasında; yabancı bağışlar, yanlış bilgilendirme ve siyasi partiler için diğer şeffaflık gereklilikleriyle ilgili kurallar yer alıyor.

728×90 muhabbit - İrlanda, Siyasi Partilere Kripto Para Bağışlarını Yasaklıyor!300x250 muhabbit - İrlanda, Siyasi Partilere Kripto Para Bağışlarını Yasaklıyor!
rus3 Calisma Yuzeyi 1 1200x600 - İrlanda, Siyasi Partilere Kripto Para Bağışlarını Yasaklıyor!

Kısa süre önce Independent ile röportaj yapan O’Brien, yasaların İrlanda’nın demokratik sistemini daha fazla koruyacağını belirtiyor. Bakan ayrıca, özgür ülkeleri hedef alan artan siber savaş tehdidi göz önüne alındığında, seçimlerde yeni yasalara uyumanın gerekli olduğunu dile getirdi.

Siyasi faaliyetlere yapılacak yardımlar için kripto para kullanımının yasaklanması aslında yeni bir gelişme değil. Hatırlarsanız Kaliforniya eyaleti 2018 yılında şeffaflık sorunlarını ve kripto para birimlerinin “izlenmesi zor” olduğunu öne sürerek bu uygulamayı yasaklamıştı. Bunun yanında başka ABD eyaletleri, Oregon, Michigan ve Kuzey Karolina da kampanya finansmanında kripto para kullanımına karşı yasaları uyguluyor.

İrlanda Kripto Paralara Temkinli Yaklaşıyor

İrlanda Merkez Bankası genel olarak kripto paralar karşı olumsuz bir yaklaşım benimsiyor. Şubat ayında banka, “yüksek derecede uzmanlığa” sahip olmadıkları için perakende yatırımcılara bazı uyarılarda bulundu. Yine yakın zaman önce Merkez Bankası, tüketicilere kripto para varlıkları hakkında bir uyarı yayınlayarak, sosyal medyada, kripto paralar hakkında yanıltıcı reklamlara ve bunların risklerine dikkat etmelerini tavsiye etti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar