Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44324.41
2.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2373.27
-0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.87
17.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $244.3
3.78%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Türkiye İş Bankası’ndan Blockchain Atağı!

R3 platformunda kamu ve özel sektörden dünya çapında 300’den fazla katılımcı bulunuyor.

Clock
Paylaş
Türkiye İş Bankası’ndan Blockchain Atağı!

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Türkiye İş Bankası yeni adımı ile dikkatleri üzerine çekti. Banka, R3 Blockchain Platformu olan Corda’ya katılarak, birliğe katılan ilk Türk bankası oldu.

Platformda kamu ve özel sektörden dünya çapında 300’den fazla katılımcı bulunuyor. R3 firması ise kurumsallar için blockchain çözümleri üretmekte.

728×90 muhabbit - Türkiye İş Bankası'ndan Blockchain Atağı!300x250 muhabbit - Türkiye İş Bankası'ndan Blockchain Atağı!

Corda ismini verdikleri platform ile R3 üyeleri kendi blockchain tabanlı yazılım ve uygulamalarını geliştirebilmekteler.

Konu ile ilgili olarak İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ise şunları söylemekte:

Blockchain teknolojisini, güvenlik, hız ve operasyonel verimliliği artırma potansiyeli sebebiyle finans sektörünü ve bankacığının geleceğini oluşturacak bir etmen olarak tanımlıyoruz. Teknoloji tam olgunlaşmamış olsa da yakın gelecekte bu teknolojinin sektörde oldukça aktif bir şekilde kullanılacağını düşünüyorum.

Bugüne kadar İş Bankası ve iştirakleri ile blockchain üzerinde birçok konsept çalışma yaptıklarını belirten Sezen, çalışmaların devam edeceğini belirtmekte.

Konsept çalışmalarında başarıya ulaşmak için farklı ortaklarla çalışmanın önemli olduğunu kavradıklarının da altını çizen Sezen, bu sebeple oluşturulan Blockchain Türkiye Platformu’na katıldıkları açıkladı.

Dünyanın en geniş katılımcı ağına sahip blockchain platformu olan R3’e katıldığımız için heyecan duyuyoruz.

Katılım ile birlikte 100’den fazla porjeyi 300’den fazla paydaş ile inceleme fırsatı bulduklarının altını çizen Sezen, işbirliği ve fikir paylaşımı noktasında büyük katkı alacaklarını ve büyük katkı verecekleri belirtmiş durumda.

Bu alanda Türkiye’nin öncü bankası olmayı hedefliyoruz.

Bildiğiniz üzere ülkemizde Akbank Ripple aracılığı ile ödeme işlemlerine izin vermekte. Sadece belirli sınırlar içerisinde gerçekleştirileblen işlemler hali hazırda aktif olarak kullanılabilmekte.

İş Bankası’nın bu adımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar