Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44315.59
1.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2369.97
-0.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.95
17.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İspanya’da Ev Kredileri Kripto Para ile Ödenebilecek!

İspanya’da kripto paralar ile ilgili yeni bir yasa konuşuluyor.

Clock
Paylaş
İspanya’da Ev Kredileri Kripto Para ile Ödenebilecek!

İspanya’da yasa düzenleyicileri, yeni bir yasa tasarısı ile kripto paraları konut finansmanlarında kullanılmasını planlıyor.

Yeni yasa tasarısı İspanyol siyası parti Halk Partisi tarafından sunuldu. Yasa tasarısı blockchain, yapay zeka ve Bitcoin gibi kripto para birimlerini düzenleyerek endüstriye farklı bir soluk katmayı planlıyor.

728×90 muhabbit - İspanya'da Ev Kredileri Kripto Para ile Ödenebilecek!300x250 muhabbit - İspanya'da Ev Kredileri Kripto Para ile Ödenebilecek!

Yasa tasarısının bir parçası olarak, Halk Partisi aynı zamanda konut finansmanlarında ve sigortalarda kripto para ve blockchain kullanımını yasal bir hale getirmek istiyor.

Halk Partisi’ne Göre İspanya’da Bankalar Akıllı Sözleşmelerden Yararlanmalı!

Ayrıca tasarı İspanyol bankalarına, akıllı sözleşmelerden yardım alarak ilgili süreçleri yönetmelerine ve konut finansmanlarını müşterilere sunmak için blockchain teknolojisini kullanmalarını öneriyor.

Tasarı, İspanya’da kripto para ve blockchain endüstrisinde boy gösteren şirketler için büyük vergi indirimleri ve avantajlar sunmayı önermekte. Halk Partisi özellikle yerel teknoloji girişimleri için, İspanyol Patent ve Ticari Marka Ofisi‘ndeki ulusal patent ve tescil ücretlerinin %90 oranında azaltılması gerektiğini öne sürmekte.

Buna ek olarak tasarı, kamuya bilgi sağlama amacı ile Ulusal Menkul Kıymetler Piyasa Komisyonu ve İspanya Bankası temsilcilerini bir araya getirerek Ulusal Kripto Varlık Konseyi isminde yeni bir oluşum kurmayı öneriyor.

Bu arada İspanyol parlamentosu, Temmuz ayı başlarında ülkenin vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılıkla mücadele çabalarının bir parçası olarak, vatandaşların kripto paralarını beyan etmelerini gerektiren yeni bir yasayı onaylamıştı.

Yasa, İspanyol kripto para piyasasını düzenlemek ve kripto para birimlerinin ticareti için yeni gereksinimler getirmeyi amaçlıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar