Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39429.9
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2167.37
3.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.27
1.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.5
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İspanyol Bankaları Kripto Paralar ile İlgileniyor!

İspanyol bankaları kripto para ticaretine sıcak yaklaşıyor

Clock
Paylaş
İspanyol Bankaları Kripto Paralar ile İlgileniyor!

İspanyol bankaları, kripto paraları ve ürünlerini doğrudan müşterilerine sunma fikrini değerlendirmeye başladı.

Yeni düzenlemelere bakacak olursak, İspanya Merkez Bankası sanal varlık hizmet sağlayıcıları ve saklama hizmeti sunan şirketlerden bazı bilgiler istiyor.

728×90 muhabbit - İspanyol Bankaları Kripto Paralar ile İlgileniyor!300x250 muhabbit - İspanyol Bankaları Kripto Paralar ile İlgileniyor!

Fakat görünüşe göre bu kurumlar, Merkez Bankası’nın isteklerini karşılama konusunda kararsızlar. Çünkü bankalar diğer kanunlarda yer alan kara para aklama ile mücadele kanunlarına uyuyor.

İspanyol Bankaları Kripto Para Yasalarına Uyum Sağlıyor!

İspanyol bankaları, an itibarıyla müşterilerine kripto paralar ile ilgili hizmetler sunmayı düşünüyor ve bu doğrultuda düzenleyici adım atıyor.

İspanya Merkez Bankası, yaklaşan kayıt sürecinde ilgili taraflar için bazı talimatlar yayımlayacağını duyurmuştu. Ancak banka bunu henüz gerçekleştirmedi. Bu durum ise kripto para hizmeti sunmak isteyen bankaları, yeniden kayıt olmaları gerekip gerekmediğine dair kararsız bıraktı.

İspanya’daki bankalar, an itibarıyla kara para aklamayı engelleme kanunlarına uyuyor. Bu nedenle bazı uzmanlar, bankaların kripto para hizmeti sunması için tekrardan kayıt olmasına gerek olmadığını öne sürüyor.

Düzenleyici kurumlarla uyum sağlamak isteyen şirketlere danışmanlık hizmeti veren Finreg’in kurucu ortağı, Gloria Hernández Aler konu hakkında şunları söyledi:

Bir bankanın standart olarak getirdiği yükümlülükleri tekrardan ele alması bir anlam ifade etmiyor. Fakat bankaların bu tür bir hizmet vermesi ile birlikte, kara para aklama politikalarını değiştirmeleri gerekebilir.

Bankalar Kripto Paralara İlgi Gösteriyor!

İspanya’da faaliyet gösteren bankalar, halihazırda kripto para operasyonlarına sıcak bakıyor ve bunlardan bazıları şimdiden farklı ülkelerde kripto para birimleri ile faaliyet gösteriyor.

Örnek vermek gerekirse BBVA, İsviçre’de kripto para hizmetleri sunan İspanya menşeli bir bankadır.

Avrupa Birliği’nde geçerli olacak MICA isimli kripto paralar için düzenlenmiş olan düzenleyici çerçeve, hala geliştirilme aşamasındadır. Elde ettiğimiz bilgilere göre düzenleyici çerçeven bu yıl için hazır olmayacak. Fakat 2022’nin başlarında bir deneme sürümü gerçekleşebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar