Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsrail Terörle Mücadele Birimi Hamas’a Ait 84 Cüzdan Adresini Açıkladı!

İsrail Terörle Mücadele Birimi yeni bir duyuru yayımladı. Duyuruda Hamas Örgütü ile ilişkili kripto para cüzdanları açıklandı.

Clock
Paylaş
İsrail Terörle Mücadele Birimi Hamas’a Ait 84 Cüzdan Adresini Açıkladı!

İsrail Terörle Mücadele Birimi yeni bir duyuru yayımladı. Duyuruda Hamas Örgütü ile ilişkili kripto para cüzdanları açıklandı.

Açıklanan listedeki cüzdanlara el konulması için duyuruda bulunan İsrail Savunma Bakanı Benjamin Gantz, cüzdanların direkt olarak Hamas ile ilintili olduğunun altını çizdi.

84 kripto para cüzdanı arasında Bitcoin, Ether, Tether, Dogecoin ve daha birçok kripto paraya ait cüzdan bulunuyor.

Cüzdanların bir kısmını “[email protected]” ve “[email protected]” mail adresleri ile ilgili olduğunu belirten İsrail yönetimi, blockchain analiz şirketi Elliptic ile dirsek temasında çalıştıklarını vurguladı.

7 Milyon $’dan Fazla Fon

Elliptic verilerine göre bahsi geçen cüzdan adreslerinde 7.7 Milyon $’dan biraz fazla fon bulunuyor. Cüzdanlarda bulunan varlıkların çoğu Bitcoin ve Tether olarak tutuluyor.

Screen Shot 2021 07 08 at 12.50.03 - İsrail Terörle Mücadele Birimi Hamas'a Ait 84 Cüzdan Adresini Açıkladı!
Hamas’a Ait Olduğu İddia Edilen Cüzdanların Fon Durumu

Konu ile ilgili açıklama yapan Elliptic yetkilisi, bazı cüzdanların halen aktif olduğunu vurguladı. Adreslerden bazılarının borsaların kontrolünde olan yatırma adresleri olduğu belirtilirken, Hamas’ın bazı kişilerin hesapları üzerinden işlemlerini gerçekleştirmiş olabileceğinin altı çiziliyor.

Daha Önce de Yakalanmıştı

2019 yılında da İsrail Merkezli bir NGO tarafından tespit edilen Hamas’a ait cüzdanların kullanımının durdurulması için çalışmalar yürütülmüştü.

Elliptic yeni cüzdanların hangi borsalarla ilintili olduğunu açıklamazken, cüzdanların dondurulup dondurulamayacağı ise bilinmiyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar