BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

İşte Gizlilik Özellikli Coinlerin Mayıs Performansları! ENG Yüzde 80’den Fazla Arttı

2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

Yayın:

-

gizlilik

Mayıs ayı bazı kripto paralar için pozitif geçmiş görünüyor. Bitcoin (BTC) için 2’inci çeyrek rakamları oldukça olumlu görünürken, bu sabah itibariyle Bitcoin 10,000 $ barajını tekrardan aşmış durumda.

Son dönemde düzenlemelerin ayak seslerinin duyulması ile birlikte gizlilik özellikli coinlerin adını çok fazla duyar olmuştuk. 2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

En İyi Performans Enigma’dan

Coinler tarafında Mayıs ayının en iyi performansı Enigma’dan gelmiş durumda. 1 Mayıs’ta 0.16 $ seviyelerinden işlem gören ENG, ayı yüzde 81 gibi oldukça önemli bir yükselişle kapatarak an itibariyle 0.29 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Önemli diğer bir yükseliş ise boğa dönemlerinin yıldızı Verge’den (XVG) gelmiş durumda. Ay başında 0.0028 $ seviyelerinden işlem göre XVG an itibariyle 0.0041 seviyelerinden işlem görmekte. Bu yükseliş ise yaklaşık olarak yüzde 43’e tekabül etmekte.

ZCoin tarafında ise yüzde 20’lik bir yükseliş mevcut. 1 Mayıs’ta 4 $ seviyelerinden işlem göre XZC, an itibariyle 5 $ sınırını zorlamakta.

Halving Yaklaşıyor

ZCash (ZEC) tarafında ise ayın son günlerine doğru bir yükseliş başlamış durumda. Ay başında 44 $ seviyelerinde işlem gören ZEC, ay ortasında 37 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Ardından gelen yükseliş ilebirlikte fiyat 54 $ seviyelerine kadar çıkmış durumda. Bildiğiniz üzere bu yıl ZEC için de ödül yarılanması gerçekeleşecek ve blok ödülleri yarı yarıya azalacak. 12.5 ZEC olan blok ödülleri yarılanma ile birlikte 6.25 ZEC’e düşecek. Yarılanma için yaklaşık 168 gün bulunmakta. ZCash “halving”i 1,046,400’üncü blokta gerçekleşecek.

Dash Düştü

Bu yılın başınde en büyük yükselişlerden birini gösteren gizlilik özellikli kripto para DASH, Mayıs ayında herhangi bir varlık gösterememiş durumda. Ayı yüzde 6’lık bir kayıp ile kapatan DASH, 81 $ seviyelerinden işlem görmekte. Yaşadığı yükseliş ile 150 $’a kadar çıkan DASH 13 Mart’ta 31 $’a kadar düşmüştü.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum Ağındaki Aktif DApp Kullanıcıları Yükselişte

Ethereum ağını kullanan DApp kullanıcıları, diğer ağlardan ziyade Ethereum’u sevmiş gibi görünüyor.

Yayın:

-

Ethereum blockchaininin üzerinde olan merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları, günlük işlem hacmi anlamında Haziran ayında tüm zamanların en yükseğine ulaştı.

Dapp.com tarafından yayınlanan 2020 2. çeyrek raporuna göre, Ethereum üzerindeki aktif DApp kullanıcılarının sayısı, birinci çeyreğe nazaran ikinci çeyrekte %97 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.258.527’ye ulaştı. Ayrıca Ethereum DApp hacminin %97’sinden fazlasını oluşturmasının yanı sıra, Ethereum DeFi DApp’lerin işlem hacmi ise 5.7 milyar $’a ulaşmış durumda.

COMP’un Ethereum’a Sağladıkları

Bildiğiniz üzere, 16 Haziran tarihinde çıkışını yapan COMP, listelendikten bir kaç saat sonra %60’tan fazla değerlenerek piyasanın en değerli DeFi tokenı olarak işlem görmeye başladı. Dapp.com’dan alınan verilere göre, ETH ağındaki günlük DeFi Dapp kullanıcılarının sayısı 15 Haziran’dan sonra 7.682’den, 11.230’a yükselmiş.

dapp.com

DApp’in 2. Çeyrek Performansı. Kaynak: dapp.com

COMP tokenı 21 Haziran tarihinde 372 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Bu olaydan sonra DeFi’nin günlük işlem hacmi tamı tamına 608 milyon$’ın üzerine çıktı. COMP’un, blockchain sektörüne çok başarılı bir giriş yapmasına rağmen, DApp.com, Brave’in Basic Attention Token’ının (BAT) 931 milyon$’lık işlem hacmi ile birlikte, DeFi’de en çok kullanılan token olduğunu raporunda paylaştı.

Ethereum, bu yılın ikinci çeyreğinde 45 yeni DApp’a ev sahipliği yaparken, kendisine en yakın rakibi TRON 33 yeni başvuru almış. Fakat yeni DApp’lerin çıkış oranı ilk çeyreğe göre azalmış durumda. 2020 yılının ilk çeyreğinde tamı tamına 135 DApp hayat buldu, bu yılın ikinci çeyreğinde ise sadece 99 adet yeni DApp yayınlandı. Görünüşe göre uygulama geliştiricileri, yeni DApp’ler geliştirmektense var olan DApp’leri geliştirmeye ve mükemmelleştirmeye çalışıyor.

2020 yılının ikinci çeyreği, ETH için baskın bir dönem olmuş gibi görünüyor. Ethereum hem kullanıcı olarak hem de günlük işlem bazında, TRON ve EOS gibi rakip protokollere karşı büyük artışlar kaydetti. Ethereum tabanlı DeFi protokolüde momentum kazanmaya devam ederken, herhangi bir rakibin, bu konularda Ethereum’un karşısına çıkması pek olası görünmüyor.

Görünüşe göre Ethereum ağı, nispeten yeni bir protokol olan DeFi’nin yükselen popülaritesiyle yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam edecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

DeFi’dan Yeni Rekor! Bir Ayda 2 Katına Çıktı!

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

Yayın:

-

defi yeni rekor

DeFi Pulse tarafından yayınlanan yeni verilere göre DeFi ekosistemi, 2 milyar $ sınırını aşmış bulunuyor.

Bildiğiniz üzere kripto ekosisteminde popülerite DeFi tokenlerine kaymış durumda.

defi grafiği

Compound tarafında yaşanan yönetiim tokeni hamlesi, tokenlerin dağıtımı ve Coinbase’in desteğini açıklaması ile birlikte büyük bir ivmelenme yaşanmıştı.

80 $ seviyelerinde 300 $ seviyelerine kadar çıkmayı başaran Compound tokeni COMP, bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmişti. COMP an itibariyle 193 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Yaşanan ivmelenmenin ardından uzun zamandır DeFi lideri olan MakerDao’yu geride bırakan Compound, ekosistemin lideri konumunda bulunuyor. Maker’ın piyasa değeri 468 milyon $ seviyelerinde iken, Compound’un piyasa değeri 500 milyon $ seviyesine gözünü dikmiş durumda DeFi piyasasında Compound dominans değeri ise yüzde 32 civarlarında seyretmekte.

Yükselişin ardından diğer DeFi ürünlerinde de önemli artışlar görülmeye başladı. Yeni token dağıtımı yapan Balancer’ın tokeni BAL, ilk gününde yüzde 200’den fazla artış yaşamayı başardı. Sonrasında bir saldırı yaşayan Balancer, 500.000 $ değerinde tokeni hackerlara kaptırmıştı.

Kyber Network tarafında da son günlerde önemli yükselişler yaşanıyor. Token swap platformu olarak tanımlayabileceğimiz DeFi ürünü Kyber Network’ün tokeni KNC, Ocak ayında 0.20 $ seviyelerinden işlem görmekteydi. Son günlerde görülen yükselişler ile fiyat noktasında iyice ivmelenen KNC, 1.65 $ seviyelerinden işlem görmekte.

1 Ayda 2 Katına Çıktı

Haziran ayında 1 milyar $ kilitli değer bulunduran DeFi ekosistemi için bu rakam, oldukça sevindirici idi. Sadece bir ay içinde DeFi üzerinde kilitli değer miktarı 2 katına çıkarak 2 Milyar $’a ulaşmış durumda.

DeFi ürünlerinin kullanımı standart bir borsa kullanıcısı için çok da kolay değil. DeFi ürünlerinin kullanımının kolaylaşması ya da kullanıcılara güven aşılayan, platformları tanıtan eğitimlerin ortaya konulması halinde DeFi ürünleri yeni rekorlara hızla koşabilir. DeFi ürünlerini kullanmak isteyen birçok yatırımcı çekindiği için platformlardan uzak durmakta.

DeFi için en büyük sorunlardan biri de bu olsa gerek. Eksikliğin çözülmesi halinde DeFi ürünlerideki gelişim daha da ivmelenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.