Muhabbit

ALTCOIN

İşte Gizlilik Özellikli Coinlerin Mayıs Performansları!

2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

Clock
Paylaş
İşte Gizlilik Özellikli Coinlerin Mayıs Performansları!

Mayıs ayı bazı kripto paralar için pozitif geçmiş görünüyor. Bitcoin (BTC) için 2’inci çeyrek rakamları oldukça olumlu görünürken, bu sabah itibariyle Bitcoin 10,000 $ barajını tekrardan aşmış durumda.

Son dönemde düzenlemelerin ayak seslerinin duyulması ile birlikte gizlilik özellikli coinlerin adını çok fazla duyar olmuştuk. 2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

En İyi Performans Enigma’dan

Coinler tarafında Mayıs ayının en iyi performansı Enigma’dan gelmiş durumda. 1 Mayıs’ta 0.16 $ seviyelerinden işlem gören ENG, ayı yüzde 81 gibi oldukça önemli bir yükselişle kapatarak an itibariyle 0.29 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Önemli diğer bir yükseliş ise boğa dönemlerinin yıldızı Verge’den (XVG) gelmiş durumda. Ay başında 0.0028 $ seviyelerinden işlem göre XVG an itibariyle 0.0041 seviyelerinden işlem görmekte. Bu yükseliş ise yaklaşık olarak yüzde 43’e tekabül etmekte.

ZCoin tarafında ise yüzde 20’lik bir yükseliş mevcut. 1 Mayıs’ta 4 $ seviyelerinden işlem göre XZC, an itibariyle 5 $ sınırını zorlamakta.

Halving Yaklaşıyor

ZCash (ZEC) tarafında ise ayın son günlerine doğru bir yükseliş başlamış durumda. Ay başında 44 $ seviyelerinde işlem gören ZEC, ay ortasında 37 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Ardından gelen yükseliş ilebirlikte fiyat 54 $ seviyelerine kadar çıkmış durumda. Bildiğiniz üzere bu yıl ZEC için de ödül yarılanması gerçekeleşecek ve blok ödülleri yarı yarıya azalacak. 12.5 ZEC olan blok ödülleri yarılanma ile birlikte 6.25 ZEC’e düşecek. Yarılanma için yaklaşık 168 gün bulunmakta. ZCash “halving”i 1,046,400’üncü blokta gerçekleşecek.

Dash Düştü

Bu yılın başınde en büyük yükselişlerden birini gösteren gizlilik özellikli kripto para DASH, Mayıs ayında herhangi bir varlık gösterememiş durumda. Ayı yüzde 6’lık bir kayıp ile kapatan DASH, 81 $ seviyelerinden işlem görmekte. Yaşadığı yükseliş ile 150 $’a kadar çıkan DASH 13 Mart’ta 31 $’a kadar düşmüştü.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar