BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

İşte Gizlilik Özellikli Coinlerin Mayıs Performansları! ENG Yüzde 80’den Fazla Arttı

2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

Yayın:

-

gizlilik

Mayıs ayı bazı kripto paralar için pozitif geçmiş görünüyor. Bitcoin (BTC) için 2’inci çeyrek rakamları oldukça olumlu görünürken, bu sabah itibariyle Bitcoin 10,000 $ barajını tekrardan aşmış durumda.

Son dönemde düzenlemelerin ayak seslerinin duyulması ile birlikte gizlilik özellikli coinlerin adını çok fazla duyar olmuştuk. 2020 yılı itibariyle önemli yükselişler gösteren, daha doğrusu yükselişlere öncülük eden coinler olarak öne çıkan gizlilik coinleri Mayıs ayı özelinde de pozitif bir tablo sergilemekte.

En İyi Performans Enigma’dan

Coinler tarafında Mayıs ayının en iyi performansı Enigma’dan gelmiş durumda. 1 Mayıs’ta 0.16 $ seviyelerinden işlem gören ENG, ayı yüzde 81 gibi oldukça önemli bir yükselişle kapatarak an itibariyle 0.29 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Önemli diğer bir yükseliş ise boğa dönemlerinin yıldızı Verge’den (XVG) gelmiş durumda. Ay başında 0.0028 $ seviyelerinden işlem göre XVG an itibariyle 0.0041 seviyelerinden işlem görmekte. Bu yükseliş ise yaklaşık olarak yüzde 43’e tekabül etmekte.

ZCoin tarafında ise yüzde 20’lik bir yükseliş mevcut. 1 Mayıs’ta 4 $ seviyelerinden işlem göre XZC, an itibariyle 5 $ sınırını zorlamakta.

Halving Yaklaşıyor

ZCash (ZEC) tarafında ise ayın son günlerine doğru bir yükseliş başlamış durumda. Ay başında 44 $ seviyelerinde işlem gören ZEC, ay ortasında 37 $ seviyelerine kadar düşüş göstermişti. Ardından gelen yükseliş ilebirlikte fiyat 54 $ seviyelerine kadar çıkmış durumda. Bildiğiniz üzere bu yıl ZEC için de ödül yarılanması gerçekeleşecek ve blok ödülleri yarı yarıya azalacak. 12.5 ZEC olan blok ödülleri yarılanma ile birlikte 6.25 ZEC’e düşecek. Yarılanma için yaklaşık 168 gün bulunmakta. ZCash “halving”i 1,046,400’üncü blokta gerçekleşecek.

Dash Düştü

Bu yılın başınde en büyük yükselişlerden birini gösteren gizlilik özellikli kripto para DASH, Mayıs ayında herhangi bir varlık gösterememiş durumda. Ayı yüzde 6’lık bir kayıp ile kapatan DASH, 81 $ seviyelerinden işlem görmekte. Yaşadığı yükseliş ile 150 $’a kadar çıkan DASH 13 Mart’ta 31 $’a kadar düşmüştü.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.