Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İsviçre’de İlk Defa Kripto Para Fonu Onaylandı!

Fon, Kripto para piyasasındaki en büyük piyasa değerine sahip olan 10 kripto para biriminin performansını takip ediyor.

Clock
Paylaş
İsviçre’de İlk Defa Kripto Para Fonu Onaylandı!

Yerel finansal otoriteler kripto para yatırım araçları için daha fazla düzenleyici onay verdiğinden, kripto para biriminin benimsenmesi İsviçre’de hız kazanmaya devam ediyor.

İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA), Kripto Para Piyasası Endeks Fonu’nu, İsviçre yasalarına göre ilk kripto para fonu olarak onayladı. Ülke bu haberi, 29 Eylül’de resmi olarak duyurdu.

Fon, İsviçreli varlık yöneticisi Crypto Finance tarafından başlatıldı. Bunun yanında yeni başlatılan fon, yatırım yönetimi firması PvB Pernet von Ballmoos AG tarafından yönetiliyor. Denetim içinde SEBA Bank AG tarafından incelenecek.

FINMA yeni onaylanan fonun, öncelikle blok zinciri veya dağıtılmış defter teknolojisine dayalı kripto para birimleri veya dijital varlıklara yatırım yapan nitelikli yatırımcılarla sınırlı olduğunu kaydetti.

Regülatör, Crypto Market Index Fund’ın yalnızca yeterince büyük ticaret hacmine sahip önde gelen kripto para birimlerine yatırım yapabileceğini söyledi. Crypto Finance’e göre fon, SIX Swiss Exchange tarafından yönetilen bir ürün olan Crypto Market Index 10′un performansını izleyecek.

Crypto Market Index 10 (Kripto Piyasası Endeksi 10)’un amacı, piyasa hacmi büyük ve likit olan kripto para varlıklarının performansını güvenilir bir şekilde ölçmek ve bu varlık sınıfı için yatırım yapılabilir olduğunu göstermektir.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar