BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İsviçreli SIX Borsası Bitcoin ETP Listeliyor!

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Swiss SIX Exchange, Bitcoin ETP’sini Listeleyecek!

Yayın:

-

İsviçreli

İsviçreli kripto yatırım yönetimi FiCAS tarafından tescil edilen yeni Bitcoin Capital Active ETP, doğrudan yatırımcı katılımı olmadan kripto ticareti yapılmasına olanak sağlıyor.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Swiss SIX Exchange, yeni bir kripto para borsası ürünü olan ETP’yi listeleyecek.

“Bitcoin Capital Active ETP” olarak adlandırılan yeni ticari ürün, Ethereum (ETH) gibi 14 popüler altcoine pariteli bir şekilde Bitcoin (BTC) ticareti yapabilecek. Ayrıca yatırımcıların aktif katılımı olmadan itibari paradan ile bir ilgisi olmadan aktif olarak yönetilebilecek.

Dünyanın ilk aktif olarak yönetilen kripto ETP’si olduğu iddia edilen yeni ürün, SIX Exchange’de BTCA endeksi altında listelenmekte.

İsteğe Bağlı ETP Kripto Endüstrisi İçin Mükemmel Bir Seçim

BTCA, İsviçreli kripto yatırım yönetimi firması FiCAS tarafından kayıtlıdır ve Bitcoin Capital AG tarafından yayınlanmıştır. Firma, yeni ETP ürününün 100 İsviçre frangı olarak yayınlandığını söyledi.

FiCAS Yönetim Kurulu Başkanı Mattia Rattaggi, BTCA’nın ihraç fiyatının piyasa likiditesini, satış endişelerini ve portföy yönetimini yeniden dengeleme gereksinimlerini karşılamak ve kolaylaştırmak motivasyonundan kaynaklandığını açıkladı.

Rattaggi, yatırımcıların artık doğrudan katılımlarını ihraç eden ve BTCA’yı geleneksel isteğe bağlı portföy yönetimiyle karşılaştıran bir kripto ETP’ye para yatırmak için yeni bir seçeneğe sahip olduklarını kaydetti.

Zaman bu yeniliğin sektörü nasıl etkileyeceğini gösterecek. Tartışmalı bir şekilde, aktif olarak yönetilen ve isteme bağlı bir ETP’yi hala yeni başlayan kripto piyasaları için uygun olabilir. Çünkü aktif risk yönetimine sistematik olarak yönlendirilen pasif bir ETP’den daha fazla odak noktası sunmaktadır.

Ticaret için yetkilendirilmiş kripto para birimleri SIX Exchange tarafından yönlendiriliyor. Rattagi, “Kendi blockchainine, yüksek piyasa değerine ve büyük bir likidite havuzuna sahip kripto paralardan seçim yaptık.” dedi. Ayrıca ETP’nin gizlilik paraları içermediğinin altı çizilmiş durumda.

Kripto ETP Nedir?

Geleneksel finans piayalarında ETP, türev olarak fiyatlandırılan ve bir emtia, para birimi, hisse senedi fiyatı veya faiz oranı gibi yatırım araçlarına dayalı bir tür menkul kıymet olarak nitelendirilir. Kripto borsada işlem gören fonların veya kripto ETF’lerin aksine, kripto ETP her zaman izledikleri varlıklar tarafından destek görür.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy 250 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

MicroStrategy, temel rezerv varlığını Bitcoin’e dönüştürdü!

Yayın:

-

MicroStrategy

Dünyanın en büyük halka açık ticari istihbarat şirketi MicroStrategy, Bitcoin’i birincil rezerv varlığı yapmaya hazırlanıyor.

11 Ağustos tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre MicroStrategy, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını doğrulamış durumda.

MicroStrategy: Hareketimiz “Bitcoin’e olan inancımızın bir yansıması”

Şirketin CEO’su Michael J. Saylor, basın açıklamasında şunları söyledi:

Bu yatırım, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin’in güvenilir bir değer deposu olduğunu yansıtıyor. Ayrıca Bitcoin’in , nakit parayadan ziyade, çekici bir yatırım varlığı olduğunu düşünüyoruz.

Hareket, kurumsal Bitcoin alımı konusunda bir dönüm noktası oldu ve hızlı bir şekilde farkedildi.

Tanınmış yorumcu Preston Pysh, “6 ay önce Twitter’da, Bitcoin’e sahip olan işletmelerin bilançolarında pazarlanabilir bir menkul kıymet olarak görmeye başlandığını” öne sürmüştüm dedi.

MicroStrategy, Bitcoin’in birincil rezerv varlığı olarak kabul etti! Yeni. Başlıyoruz.

İlk olarak 28 Temmuz’da açıklanan hareket, MicroStrategy’nin o zamandan bu yana %5.7’lik artış gösteren hisse senedi fiyatı üzerinde bir etki yaratmış gibi görünüyor. Aynı zamanda Bitcoin’in fiyatı da %10’un üzerinde değerlendi.

Kripto yatırım devi Grayscale’in CEO’su Barry Silbert şirketin bu kararına övgüler yağdırdı.

Silbert konu hakkında şöyle bir tweet attı:

1,2 milyar $’lık bir şirket olan MicroStrategy, kendisini halka açık bir Bitcoin hareketine dönüştürdü. Akıllıca.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Gizlilik odaklı kripto paralar başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriliyor.

Yayın:

-

Kripto Para Takibi İçin Düğmeye Basıldı!

Rusya’daki büyük bir finansal gözlemci, Bitcoin (BTC) ve özellikle gizlilik odaklı kripto paraları başta olmak üzere kripto para hareketlerini takip etmek için yeni bir kripto para analiz aracı geliştiriyor.

Rusya kripto paraların takibi konusunda ciddi adımlar atıyor. Rusya’nın Federal Finansal Takip Servisi’nin yapay zekâ ve yapay zekâ aracılığıyla kripto paraların hareketlerini takip etmek amacıyla yeni bir analiz platformu oluşturmayı planladığı bildirildi.

Rusya’nın yerel haber ajansı RBC’nin 10 Ağustos tarihli haberine göre “Şeffaf Blockchain” olarak adlandırılan yeni bir sistem düşünülüyor. Yeni sistemde dijital finansal varlıkların hareketlerinin takip edilmesi ve dijital varlıklarla ilgili yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmek amaç alınıyor. Ayrıca sistemde Bitcoin (BTC), Ethereum (EYH), Omni (OMNI) gibi büyük kripto para birimlerinin yanı sıra Dash (DASH) ve Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı kripto para birimlerini içeren işlemlerin anonimliğinin kısmen azaltılması da amaçlanıyor.

Sistem şu ana dek mali düzenleyici ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadelede prototip bir şekilde denendi. Başarı ile sonuçlanan prototip sistem denemesi, Rusya’nın en büyük araştırma enstitülerinden biri olan Rus Bilimler Akademisi Lebedev Fizik Enstitüsünün imzasını taşıyor.

Şimdiye kadar bütçe dışı kaynaklarla finanse edilen sistem, 2021 yılından 2023 yılına kadar federal bütçeden yaklaşık 760 milyon ruble harcayacak. Yeni sistemde hedeflenen müşteri profili ise Rusya’nın Merkez Bankası gibi büyük finansal kurum ve kuruluşlar olacak.

Rusya dijital varlıklar konusunda giderek ciddileşiyor. Kısa bir süre önce “Dijital Finansal Varlıklar” ile ilgili geniş bir yasa tasarısı kabul edilmişti. 2021 yılı Ocak ayında yürürlüğe girmesi beklenen yeni yasada Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin ödeme yöntemi olarak kullanılması yasaklanacak.

Özellikle gizlilik odaklı kripto paraların hareketlerinin takip edilmesindeki güçlük Rusya’yı bu yola itti. Bitcoin veyahut Ethereum gibi büyük kripto paraların Blockchain’lerinde takip edilebilirlik varken Monero veyahut Dash gibi kripto paralarda hareketleri takip etmek pek mümkün olmayabiliyor.

Gizlilik odaklı kripto paraların bu takip edilemez yapısı da onları kara ekonomide popüler yapıyor. Özellikle Monero, kara ekonomide oldukça popüler. Güney Kore’de, Amerika Birleşik Devletleri’nde veyahut Avustralya’da birçok kara ekonomi vakasında ödeme yönteminin Monero (XMR) olduğu görülüyor.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.