Muhabbit

BITCOIN

İsviçreli SIX Borsası Bitcoin ETP Listeliyor!

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Swiss SIX Exchange, Bitcoin ETP’sini Listeleyecek!

Clock
Paylaş
İsviçreli SIX Borsası Bitcoin ETP Listeliyor!

İsviçreli kripto yatırım yönetimi FiCAS tarafından tescil edilen yeni Bitcoin Capital Active ETP, doğrudan yatırımcı katılımı olmadan kripto ticareti yapılmasına olanak sağlıyor.

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Swiss SIX Exchange, yeni bir kripto para borsası ürünü olan ETP’yi listeleyecek.

“Bitcoin Capital Active ETP” olarak adlandırılan yeni ticari ürün, Ethereum (ETH) gibi 14 popüler altcoine pariteli bir şekilde Bitcoin (BTC) ticareti yapabilecek. Ayrıca yatırımcıların aktif katılımı olmadan itibari paradan ile bir ilgisi olmadan aktif olarak yönetilebilecek.

Dünyanın ilk aktif olarak yönetilen kripto ETP’si olduğu iddia edilen yeni ürün, SIX Exchange’de BTCA endeksi altında listelenmekte.

İsteğe Bağlı ETP Kripto Endüstrisi İçin Mükemmel Bir Seçim

BTCA, İsviçreli kripto yatırım yönetimi firması FiCAS tarafından kayıtlıdır ve Bitcoin Capital AG tarafından yayınlanmıştır. Firma, yeni ETP ürününün 100 İsviçre frangı olarak yayınlandığını söyledi.

FiCAS Yönetim Kurulu Başkanı Mattia Rattaggi, BTCA’nın ihraç fiyatının piyasa likiditesini, satış endişelerini ve portföy yönetimini yeniden dengeleme gereksinimlerini karşılamak ve kolaylaştırmak motivasyonundan kaynaklandığını açıkladı.

Rattaggi, yatırımcıların artık doğrudan katılımlarını ihraç eden ve BTCA’yı geleneksel isteğe bağlı portföy yönetimiyle karşılaştıran bir kripto ETP’ye para yatırmak için yeni bir seçeneğe sahip olduklarını kaydetti.

Zaman bu yeniliğin sektörü nasıl etkileyeceğini gösterecek. Tartışmalı bir şekilde, aktif olarak yönetilen ve isteme bağlı bir ETP’yi hala yeni başlayan kripto piyasaları için uygun olabilir. Çünkü aktif risk yönetimine sistematik olarak yönlendirilen pasif bir ETP’den daha fazla odak noktası sunmaktadır.

Ticaret için yetkilendirilmiş kripto para birimleri SIX Exchange tarafından yönlendiriliyor. Rattagi, “Kendi blockchainine, yüksek piyasa değerine ve büyük bir likidite havuzuna sahip kripto paralardan seçim yaptık.” dedi. Ayrıca ETP’nin gizlilik paraları içermediğinin altı çizilmiş durumda.

Kripto ETP Nedir?

Geleneksel finans piayalarında ETP, türev olarak fiyatlandırılan ve bir emtia, para birimi, hisse senedi fiyatı veya faiz oranı gibi yatırım araçlarına dayalı bir tür menkul kıymet olarak nitelendirilir. Kripto borsada işlem gören fonların veya kripto ETF’lerin aksine, kripto ETP her zaman izledikleri varlıklar tarafından destek görür.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar