Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44221.7
1.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.29
-0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.61
16.99%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $242.9
2.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

İsviçreli Ünlü Saat Markası, NFT’leri Akıllı Saatlere Getiriyor!

Şirket, müşterilerin belirli akıllı saat modellerinin ön yüzünde NFT’leri göstermelerine izin verecek.

Clock
Paylaş
İsviçreli Ünlü Saat Markası, NFT’leri Akıllı Saatlere Getiriyor!

Moda devi LVMH’nin sahibi olduğu İsviçreli lüks saat üreticisi Tag Heuer, duyurulan yeni bir özellikle, müşterilerin belirli akıllı saat modellerinin ön yüzünde NFT’leri göstermelerine izin verecek.

Şirket tarafından başlatılan bu girişim, Tag Heuer Connected Calibre E4 akıllı saat sahipleri için Ledger ile ortaklaşa gerçekleştirilecek. Yeni akıllı saatler aynı zamanda popüler cüzdan uygulaması Metamask ile de uyumlu olacak. Bilindiği üzere şirket, 2015 yılında akıllı saat denemeleri yapan ilk büyük lüks markalardan biriydi. 

728×90 muhabbit - İsviçreli Ünlü Saat Markası, NFT'leri Akıllı Saatlere Getiriyor!300x250 muhabbit - İsviçreli Ünlü Saat Markası, NFT'leri Akıllı Saatlere Getiriyor!

Yapılan açıklamada, NFT’lerin, görüntünün etrafında hareket eden bir parçacık bulutu ile bir altıgen içinde görüneceği belirtildi. Yeni güncelleme, akıllı saat sahipleri için Apple App Store veya Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak sunulacak.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Şirket bu yeni fikri geliştirmek için Bored Ape Yacht Club, CryptoPunk, Clone-X ve World of Women gibi önde gelen NFT koleksiyonlarıyla çalıştığını söylüyor.

TAG Heuer CEO’su Frédéric Arnault yeni girişim ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“NFT alanına derin bir ilgi duydum ve bu özellik TAG Heuer’in teknolojide yenilikçi ve yenilikçi olma geleneğine uyuyor.”

Bu gelişmenin yanında, LVMH rakibi Kering’in Dijital İşler Sorumlusu Grégory Boutté geçen hafta bir konferansta holdingin Web3 ve NFT alanında öncü olmasını istediğini söyledi. Ayrıca geçtiğimiz ay, Tag Heuer ABD’de kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Hatta Arnault bir Bored Ape NFT’si satın alarak Twitter’da bu alana duyduğu ilgiyi gösterdi.

NFT Fiyatları Düşmesine Rağmen İlgi Artmaya Devam Ediyor

Kripto para piyasasının düşüş yaşadığı son dönemlerde, NFT taban fiyatları da buna paralel olarak düşüş yaşadı. Ancak bununla birlikte, birçok lüks moda markası, kripto para ödeme teklifleri veya NFT’ler konusunda adımlar atmaya devam ediyor.

Örneğin kısa süre önce, Fransız giyim markası Lacoste kendi NFT koleksiyonunu duyurdu.

Gucci Nft Muhabbit - İsviçreli Ünlü Saat Markası, NFT'leri Akıllı Saatlere Getiriyor!

Yine moda devi Gucci, Off White ve Farfetch de bu yılın başlarında kripto para ödemelerini kabul edeceklerini açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar