Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39437.33
1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2154.19
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.21
1.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.2
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İsviçre’nin En Büyük Alışveriş Sitesi Dijital Frank İle İşlem Yaptı!

İsviçre’nin büyük çevrimiçi alışveriş sitesi, kripto para ile ödeme alacak!

Clock
Paylaş
İsviçre’nin En Büyük Alışveriş Sitesi Dijital Frank İle İşlem Yaptı!

İsviçre’nin en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi olan Galaxus, yerel kripto para bankası Sygnum tarafından verilen bir stablecoin ile ödemeleri kabul etmeye başlayacak.

728×90 muhabbit - İsviçre'nin En Büyük Alışveriş Sitesi Dijital Frank İle İşlem Yaptı!300x250 muhabbit - İsviçre'nin En Büyük Alışveriş Sitesi Dijital Frank İle İşlem Yaptı!

Sygnum’un 27 Ağustos’ta paylaştığı bir tweet’e göre, şirketler, Sygnum Bank’ın Digital Swiss Franc (DCHF) olarak bilinen stablecoinini kullanarak bir e-ticaret ödemesini tamamladı. Resmi olarak duyurulanlara göre, e-ticaret işlemi Danimarka merkezli kripto ödeme platformu Coinify tarafından desteklendi.

Mart 2020’de piyasaya sürülen Sygnum’un DCHF stablecoini, İsviçre frangı ile bire bir sabitlendi. DCHF’nin amacı, kart sistemlerine olan ihtiyacı kaldırmayı, ödeme maliyetlerini ve sahtekarlığı azaltmayı ve ayrıca anlık işlemleri sağlamak olarak açıklandı.

Daha önce bildirildiği gibi Sygnum Bank, İsviçre’nin stablecoin çıkaran ilk lisanslı banka olduğunu iddia ediyor. Banka, İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu’nun sağladığı dijital varlık bankası lisansına sahip.

Şirketler, Sygnum’un DCHF stablecoinini e-ticarete uygulayarak 3.5 trilyon $’lık küresel e-ticaret endüstrisinden yararlanmayı planlıyor. Duyuruya göre, yeni ödeme yönteminin tüketiciler ve çevrimiçi perakendeciler arasında doğrudan bağlantı kurarak aracıları ve ilgili dolandırıcılığı ortadan kaldırması bekleniyor.

Galaxus CFO’su Fugmann, yeni DCHF stablecoininin benimsenmesini daha iyi bir şekilde gerçekleştirmek için, atılmış en büyük adımlardan biri olarak nitelendirdi.

Fugmann, “İsviçre ve Lihtenştayn’daki müşterilerimizin DCHF gibi sabit dijital para birimleriyle çevrimiçi mağazamızda ödeme yapabilmelerini sağlamak, işlemlerin kolaylıklarını daha da artırıyor” dedi.

Yönetici ayrıca, Galaxus’un 2019’un başlarında Bitcoin gibi kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul ederek bir e-ticaret öncüsü olarak konumunu güçlendirdiğini vurguladı. Ayrıca şirket, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin gibi kripto para birimi olarak ödemeleri de kabul etmeye başladı. Ödeme yöntemi ilk duyurulduğu sırada 200 franklık bir limite sahipti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar