Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41990.99
-4.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2233
-4.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.11
8.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
-3.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!

İtalyan lüks moda tasarımcısı, ilk solo NFT’lerini satışa sunuyor.

Clock
Paylaş
İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!

İtalyan lüks moda tasarımcısı Prada, ilk NFT’lerini satışa sunuyor.

Yapılan açıklamada, NFT’nin, markanın ilk olarak Aralık 2019 yılında başlattığı ve sınırlı sayıda fiziksel ürünleri her ayın başında kendi e-ticaret sitesinde sunduğu Timecapsule girişiminin bir parçası olacağı belirtildi.

728×90 muhabbit - İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!300x250 muhabbit - İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!

Prada‘nın web sitesine eklenecek olan gömlekler, bir hap kapsülü gibi tasarlanmış şekilde ücretsiz bir NFT ile gelecek. Toplamda 100 gömlek NFT’sinin olacağı belirtiliyor. LVMH, Prada ve Cartier tarafından kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Aura Blockchain Consortium ise Prada’nın en son NFT projesinin arkasındaki isi olarak karşımıza çıkıyor. Aura, Ethereum tabanlı bir kurumsal blok zinciri hizmeti olan Quorum’u kullanıyor. 

NFT sanatçısı Damien Hirst’ün oğlu olan sanatçı Cassius Hirst tarafından tasarlanan siyah ve beyaz gömlekler, unisex olarak sunulacak. Sahiplerine ayrıcalıklar ve çeşitli deneyimlere özel erişim sağlayacak olan NFT’ler, Prada’nın Discord sunucusu “Prada Crypted” kanalında açıklanacak. 

Prada 1200x600 - İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Prada’nın İkinci NFT Deneyimi

Bu yeni girişim ünlü moda markası Prada’nın NFT alanındaki ilk projesi değil. Hatırlanacağı üzere şirket, bu yılın başlarında, Beeple’dan ilham alan bir NFT koleksiyonu başlatmak için Adidas ile ortaklık kurmuştu. Bu ikili ortaklığın, insanların; moda, tasarım ve kripto varlıklar kümesinde bir araya gelmesine ve dijital sanat üretmelerine olanak sağlayacağı belirtildi. Projenin başlaması ile birlikte Adidas ve Prada, katılımcıları özgün fotoğraflar çekmeye ve Polygon ağını kullanarak bu fotoğrafları yüklemeye davet edecek. 

Katılımcılardan gelecek 3.000 adet anonim fotoğraf, dijital sanatlarla uğraşan Zach Lieberman tarafından tek bir NFT’ye dönüştürülecek. Katılımcılar, bu sanat eserinin bir parçası olacak ve kendi çektikleri fotoğrafın ise NFT’sine sahip olacak. Adidas ve Prada, projeyi şöyle isimlendirmiş: adidas for Prada re-source.

Dev Markalar NFT Alanına Adım Atıyor

Son dönemlerde pek çok lüks moda markası, mevcut fiziksel öğeleri bir NFT ile yardımcı program ile birleştirerek blockchain alanına dahil olmaya başladı. Güzellik markası Lancôme kısa süre önce Çin’de özel NFT’lere sahip hediye kutularının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Benzer şekilde, Balenciaga da kısa süre önce, animasyonlu piksel oyunu ve NFT avatarı piyasaya sürdü.

gucci bitcoin odeme - İtalyan Moda Devi, Yeni NFT Projesini Duyurdu!

NFT’yi tanıtan ilk lüks marka olan Gucci, en son Roblox’ta bir “Gucci Kasabası” başlattı ve oyunculara Roblox’ta kredi kartıyla satın alınabilen sanal para birimi olan Robux karşılığında oyunlar ve sanal çantalar sunuyor. Hatta Gucci’nin blok zinciri ve kripto para alanını daha sürdürülebilir bir gelir akışına dönüştürmeye adanmış “Dream Big” ekibi olarak adlandırılan bir Web3 ekibi bile bulunuyor. 

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar