Muhabbit

Jack Dorsey Web4’ü Es Geçti! Web5 İçin Çalışmalara Başladı!

Twitter ve Block şirketinin kurucusu olan Jack Dorsey, Web 5 için kollarını sıvadı.

Twitter ve Block şirketinin Kurucusu olan Jack Dorsey, Web5 için kollarını sıvadı. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan Web3 hayatımıza yeni yeni girmeye başlarken Dorsey, Web5 üzerine çalışmalara başlattığını kamuoyuna duyurdu.

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Web3.0 ve Web 2.0’ın bir kombinasyonu olan ve Bitcoin blok zinciri üzerine inşa edilen “Web5 adlı yeni bir platform için çalışmalar başlattığını şu paylaşımla açıkladı:

Jack Dorsey:”Ekibimle Gurur Duyuyorum”

“İnternete önemli bir katkımız olacak. Ekibimle gurur duyuyorum.”

Jack’in yapmış olduğu paylaşım üzerine takipçilerinden birinden Jack’e “Size göre Web5’i, Web3’ten ayıran ve onu merkeziyetsiz kılan tam olarak nedir?” sorusu yöneltildi. Jack ise bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Hatalı sistemler, onlara kimin sahip olduğu ve sistemi kimlerin kontrol ettiğine dayanır.”

Jack Dorsey
Jack Dorsey

Dorsey’in üzerinde çalıştığı bu platformda kişisel verilerin güvenliği sorunu ele alınacak olup sadece Bitcoin blok zinciri üzerinde merkeziyetsiz bir internet oluşturulması amaçlanıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version