Muhabbit

Jack Dorsey’den iddialı Bitcoin tahmini geldi!

Twitter ve Block’un kurucularından Jack Dorsey, son röportajında Bitcoin’in 2030’da 1 milyon doları ve “daha fazlasını” görebileceğini savundu. Dorsey, uzun süredir Bitcoin’in bir destekçisi olarak biliniyor. Satoshi tişörtleri giyiyor. Bitcoin Core geliştiricilerine bağış yapıyor.

Şimdi ise Pirate Wires ile yapılan bir röportajda Bitcoin’e olan iyimserliğini bir kez daha dile getirerek Bitcoin‘in 2030’da 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etti.

Twitter ve Block’un kurucularından Jack Dorsey Bitcoin fiyat tahmininde bulundu

2030’da Bitcoin’in fiyatının ne olacağı sorulduğunda Dorsey gülerek, “Bilmiyorum. En azından bir milyon.” dedi. “Bu rakama ulaşacağını ve ötesine geçeceğini düşünüyorum.” şeklinde ekledi.

Bitcoin’i “çok ilginç bir ekosistem ve hareket” olarak nitelendiren Dorsey, “Bunu geliştiren, ödeme olarak alan veya kendisi için satın alan herkes onu daha iyi hale getirmek için çaba sarf eden herkes tüm ekosistemi daha iyi hale getiriyor, bu da fiyatı yükseltiyor.” dedi.

Dorsey, ödeme firması Block’un da Bitcoin ekosistemi üzerinde çalışmaktan kaçınmadığını belirtti. Block, kripto paraya yatırım yapmanın yanı sıra Bitcoin cüzdanları ve ASIC madencilik çipleri gibi ürünler geliştirdi. Geçen ay Dorsey’nin perakende ödeme ürünü Square mağazaların günlük satışlarının bir kısmını Bitcoin’e dönüştürebileceğini de duyurmuştu.

Son Yazılar

Exit mobile version