Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey’e Göre Gelecek Bitcoin’de!

Jack Dorsey, Bitcoin’e olan inancını yineledi!

Clock
Paylaş
Jack Dorsey’e Göre Gelecek Bitcoin’de!

Jack Dorsey, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC’nin Twitter’ın geleceği için kilit rollerden biri olacağını söyledi.

Twitter CEO’su, İkinci çeyrek kazanç toplantısında Bitcoin hakkında şirketin geleceğinin “büyük bir parçası” olacağını söyledi. Ayrıca Dorsey, kripto para biriminin Twitter ürünleri ve hizmetleri için potansiyel bir yarar olduğunu da niteledi.

Bitcoin’e internetin yerel para birimi olarak atıfta bulunan Jack Dorsey, BTC’yi ticaret, abonelikler, Twitter Tip Jar ve Super Follows gibi yeni özellikler dahil olmak üzere mevcut Twitter hizmetlerine entegre etme arzusundan bahsetti.

CEO, yatırımcılara, Twitter’ın sosyal medyayı merkezsizleştirmeye ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamaya kararlı olduğu için, Bitcoin içerecek birçok yeniliğin gelmekte olduğunu söyledi. Yapay zeka ve merkeziyetsizliğin yanı sıra Bitcoin’in, Twitter’ın geleceği için üç önemli trendden biri olduğunu belirten Jack Dorsey, “Twitter ve Twitter hissedarlarının bu alana agresif bir şekilde yatırım yapması gerektiğini son derece önemli buluyorum.” dedi.

Jack Dorsey: Twitter Bu Yolda Yalnız Değil!

Dorsey, Diem’i bu yıl içinde denemeyi bekleyen sosyal medya devi Facebook’un adımlarına atıfta bulunarak Twitter’ın bu yolda yalnız yürümediğini vurguladı. Ancak Facebook’tan farklı olarak Twitter, BTC’ye odaklanacak.

Dorsey, sözlerine şu şekilde devam etti:

Bu hareketimize bariz bir ihtiyaç ve takdir var. İnternete özgü açık bir standardın varlığını çok doğru buluyorum. Bu yüzden benim odak noktam eninde sonunda Bitcoin olacak.

Dorsey’in en son Bitcoin açıklamasının, CEO’nun Twitter’ın BTC’yi ürünlerine nasıl entegre edebileceği hakkında kamuoyuna ilk kez açtığı bildiriliyor. Yeni açıklamalar, Dorsey’in Tesla CEO’su Elon Musk ve Ark Invest’ten Cathie Wood ile birlikte sanal etkinlik “The B Word“de Bitcoin tartışması yapmasından kısa bir süre sonra geldi.

Dorsey, Bitcoin, Twitter veya Facebook’tan önce çıkmış olsaydı, mevcut birçok iş modelinin çok daha farklı olacağını söyledi.

Dorsey, Bitcoin’in en az 2018’den bu yana internetin tek para birimi olmaya hazır olduğunu defalarca savunan biri olduğunu açıkça belirtiyor. Kripto dostu dijital ödeme firması Square, 50 milyon $’lık BTC yatırımcısı olarak öne çıkıyor. Bildiğiniz gibi Square, Jack Dorsey’in bir diğer girişimi olarak değerlendiriliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar