Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27408.19
-0.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1642.41
-1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $9.3
0.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $212.1
-1.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Bankacılık Devi, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Şirket, kripto para alanına yatırım yapmak için yeni bir risk sermayesi birimi başlatıyor.

Clock
Paylaş
Japon Bankacılık Devi, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Japonya’nın en büyük yatırım bankalarından biri olan Nomura, kripto para alanına yatırım yapmak üzere yeni bir girişim başlatıyor.

Banka tarafından kısa süre önce yapılan açıklamada, Laser Venture Capital adı verilen yeni birimin, DeFi, CeFi, Web3 ve blok zinciri altyapısına odaklanarak bu alandaki şirketlere yatırım yapacağı belirtildi.

728×90 muhabbit - Japon Bankacılık Devi, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!300x250 muhabbit - Japon Bankacılık Devi, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Laser Venture Capital’in ayrıca, Nomura’nın, Laser Digital olarak adlandırılan yeni dijital varlık girişiminin piyasaya sürülen ilk ürünü olacağı belirtildi.

Hatırlanacağı üzere Nomura, kripto para alanında bir şirket kurma planını ilk olarak geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. Şirket, kuracağı birimin, kurumsal müşterilere ve yatırımcılara, kripto paralar, stablecoinler, DeFi ve NFT’ler gibi hizmetler sağlayacağını söyledi. Bunların yanında Bankanın, İsviçre’deki kripto para işi Laser Digital Holdings AG için yeni bir girişim de başlatacağı belirtildi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Nomura’nın Başkanı ve CEO’su Kentaro Okuda, konu hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Dijital inovasyonun ön saflarında yer almak Nomura için önemli bir öncelik olmaya devam edecek.”  

Bankanın Etkili İsimleri Yeni girişimde Rol Alacak

Bu arada yeni girişimde yönetici olarak çalışacak isimlerin de belli olduğu açıklandı. Bu kapsamda, Steven Ashley ve Jez Mohideen’in, Laser Digital kripto para girişiminde sırasıyla Başkan ve CEO olarak görev yapacağı belirtiliyor.

namura1 - Japon Bankacılık Devi, Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimini Duyurdu!

Başkan olarak görev yapacak Ashley’in, şirketteki yeni pozisyonu için Bankanın, Toptan Satış Bölümü Başkanlığı yaptığı önceki görevinden ayrıldığı belirtiliyor. Nomura’ya 2010 yılında katılan Ashley, yeni dijital varlık girişimin büyümesi ve başarısı için kritik görevler üstleneceğini söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar