Muhabbit

Japon Bankacılık Devi, Stablecoin Planlarını Duyurdu!

Banka, 2023 yılında Japon Yenine sabitlenmiş bir stablecoin çıkarma planları olduğunu açıkladı.

japonya stablecoin

japonya stablecoin

Japonya’da faaliyet gösteren dev finans kuruluşunun trust bankacılığı kolu olan Mitsubishi UFJ Trust and Banking, 2023 yılında Japon Yenine sabitlenmiş bir stablecoin çıkarma planları olduğunu açıkladı.

Yerel haber ajansı Nikkei tarafından 7 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan bir habere göre, “Progmacoin” olarak adlandırılan stablecoin, dijital menkul kıymetleri ticareti için kullanılacak.

Yapılan açıklamada, Progmacoin’in, bu yıl yayımlanması planlanan SBI ve SMBC dijital menkul kıymetler borsasında dijital menkul kıymetlerin yerleşiminde kullanılacağı bildiriliyor. Böylece, Osaka tabanlı platform, gayrimenkul ve sanat gibi geleneksel olmayan menkul kıymetlerin ticaretini yapmak için blok zinciri teknolojisini kullanmış olacak.

Banka, bir stablecoin ödeme katmanı kullanarak, bu tür işlemler için fon dağıtımını hızlandırmayı ve aynı zamanda Japonya’nın tokenize edilmiş menkul kıymetler piyasasını genişletmeyi umuyor. Mitsubishi UFJ Trust yaptığı açıklama ile dijital menkul kıymetler için bir stablecoin ödeme yönteminin kullanılmasının fon sağlama maliyetlerini düşüreceğini belirtiyor.

Mitsubishi-UFJ-Trust

Banka tarafından açıklanan bu yeni stablecoin girişimi, genel olarak bankalar ve finans kurumları arasında fon dağıtılmasını basitleştirmeyi amaçlayan Japonya’nın revize edilmiş “Ödemeler ve Ödeme Sistemi Yasası”nın yürürlüğe girmesinden hemen sonra açıklanmış oldu.

Düzenleyici Kurum Kontrolü Elde Tutmak İstiyor

Mitsubishi UFJ Trust tarafından 2023 yılında çıkarılması planlanan Progmacoin henüz piyasaya çıkmamasına rağmen, Japonya’daki finansal düzenleyiciler yerel stablecoin çıkarma hareketlerine karşı katı sınırlamalar getirme çalışmalarına davam ediyor. Düzenleyici kurum kripto para alanında atılacak adımları izlemeyi ve bu sektörün kontrolden çıkmasını engellemeyi istiyor. Çünkü kontrol edilemeyen girişimlerin ülkenin finansal sistemine zarar vereceği düşünülüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version