Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43304.9
-1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2344.72
3.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.61
-1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi!

Borsanın sıcak cüzdanları saldırıya uğradı.

Clock
Paylaş
Japon Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi!

Japonya’da faaliyet gösteren kripto para borsası Liquid tarafından yapılan bir açıklamada, sıcak cüzdanların bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradığı için varlık yatırma ve çekme işlemlerinin askıya alındığı duyuruldu.

728×90 muhabbit - Japon Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi!300x250 muhabbit - Japon Kripto Para Borsası Liquid Hacklendi!

Borsa, 19 Ağustos tarihinde sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile, sıcak cüzdanlarının tehlikeye atıldığını ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdığını söyledi. Yetkililerin durumu araştırdıklarını belirten borsa, düzenli güncellemeler sağlayacaklarını açıkladı. Ayrıca tüm bu işlemler sırasında para yatırma ve çekme işlemlerinin bir süreliğine askıya alındığını dile getirdi.

Çalınan Fonlar Dört Adrese Gönderildi

Liquid, bilgisayar korsanıyla ilişkili olduğuna inanılan Bitcoin, Ethereum, Tron ve XRP olmak üzere dört blok zinciri adresi yayımladı. Borsa hackerların çalınan fonları bu adreslere aktarıldığını öne sürüyor. Halihazırda tam olarak ne kadar varlığın çalındığını açıklamayan Liquid, zincir içi veri akışına göre, toplamda dört adresin hepsinin saatler önce başlatılan işlemlerle 80 milyon dolardan fazla kripto para varlığı aldığını belirtti.

Yapılan açıklamada çalınan fonlardan, Bitcoin adresine, 4.7 milyon dolar değerinde 107 adet BTC gönderildiği, bunun yanında ETH ve ERC-20 tokenlarında ise toplamda 69 milyon dolarlık kripto para çalındığı belirtiliyor. Son olarak Tron ve XRP adreslerine de yaklaşık olarak 10 milyon dolarlık transfer yapıldığı belirtiliyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar