BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Japon Kripto Tüccarları Bitcoin İçin XRP ve MONA’dan Vazgeçiyor

Son bir yıl içerisinde kripto para piyasasına giren yatırımcıların büyük çoğunluğu sadece Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Yayın:

-

Japon Kripto Tüccarları Bitcoin İçin XRP ve MONA'dan vazgeçiyor

Son bir yıl içerisinde kripto para piyasasına giren yatırımcıların büyük çoğunluğu sadece Bitcoin’e yatırım yapıyor.

Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA) tarafından Ağustos ayı içinde bir rapor yayımlandı. Açıklanan verilere göre, Bitcoin’in, Japon kripto para pazarındaki hakimiyeti altcoinlere göre Nisan ayında % 87’nin üzerine çıktı. Aylık işlem hacminin % 6’sından fazlasını başka hiçbir kripto para oluşturmadı. Aynı ayda, Japonya’da spot kripto para ticareti için kullanılan aktif hesap sayısının 13.987 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı görülmektedir.

Japonya merkezli kripto para borsası Bitbank’ta piyasa analisti olarak görev yapan Yuya Hasegawa, Japon yatırımcıların altcoinlere olan genel ilgisinin, Bitcoin’e olan ilgilerine göre zamanla azalmış gibi göründüğünü dile getirdi. Sistem içindeki aktif hesapların sayısındaki artış gözle görünür şeklide artmıştır. Bu veriler ele alındığında, özellikle geçen yazdan bu yana Japonya’daki yeni piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğunun yalnızca Bitcoin ile ilgilendiği gözlemlenmektedir.

Hasegawa’nın analizi, XRP’nin Japon kripto para tüccarları arasında en büyük kaybedenlerden biri olduğunu gösteriyor . Bir zamanlar oldukça popüler altcoin olan XRP, Japonya’nın kripto pazarında aylık işlem gören değerin yaklaşık % 40’ını oluşturuyordu. Ancak bu oran Nisan ayında neredeyse % 5’e düştü. 

Bunun yanında MonaCoin de yılın başlarında Bitcoin’e karşı kısa bir süreliğine hakimiyeti ele geçirmişti. Ancak Mart ayında koronavirüs pandemisinin ortaya çıkması ve insanların yatırım için güvenli liman arayışları neticesinde koşullar değişti. Bitcoin, altcoinlere karşı kaybetmiş olduğu hakimiyetini yeniden kazandı.

Japon Yatırımcılar Bitcoin’e Geçiyor

Bu gelişmeler neticesinde, Japon yatırımcıların altcoinlere olan genel ilgisinin zamanla Bitcoin’e olan ilgisine göre azaldığı görülüyor. Aktif hesapların sayısındaki artış göz önüne alındığında, Japonya’daki yeni piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğu, özellikle geçen yazdan bu yana, sadece Bitcoin ile ilgilenme eğilimi göstermektedir.

CoinMarketCap’in verilerine göre, Bitcoin’in dünya çapındaki baskın hakimiyeti 2017 yılının ilk çeyreğinden bu yana % 70’i geçmedi. Bu makalenin yayımlandığı tarih itibari ile, Bitcoin, 373,6 milyar dolarlık birleşik kripto para piyasa kapasitesinin yaklaşık % 58’ini temsil ediyor ve bu oran son 12 ayın en düşük noktası olarak görülmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Chainlink (Link) Fiyat Analizi 21.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink’i inceliyoruz (21.10.2020). Chainlink grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Chainlink (LINK)’i inceliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı yükselişlerle adından sıkça söz ettirmişti. Bir çok kişi LINK’i yeni Ethereum olarak tanımlamıştı hatta. Ancak fiyatında yaşanan düşüşlerden sonra popüleritesini biraz yitirdi diyebiliriz.

Chainlink LINK fiyat grafiği 21.10.2020. 1 saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Yukarıda da dediğim gibi LINK birkaç hafta önce kripto para piyasasında en çok konuşulan coinlerden biriydi. Bunun sebebi de fiyatında yaşanan yükselişlerdi. Ancak yaşadığı bir kaç set düşüşten sonra popüleritesini biraz yitirse de yine de hatırı sayılır bir yatırımcı kitlesi bulunmakta.

Grafikte iki adet direnç bölgesini kırmızı alanlar olarak gösterdim. Şuan bulunduğumuz direnç bölgesini minör direnç olarak tanımlayabiliriz. Bir üstündeki direnç bölgesi ise bana göre çok daha önemli. O bölge geçmişte oldukça güzel çalışmış. Bunun yanı sıra o direnç bölgesi bir önceki tepe noktası. Yani orayı geçtiğinde fiyat bu zaman dilimi için yeni bir “yüksek tepe” yapmış olacak ki bu da bullish açıdan oldukça güzel bir etkendir.

Diğer taraftan iki adet de destek bölgesini mavi alanlar olarak gösterdim. Bu bölgeler de geçmişteki hareketlere bakınca ne kadar güzel çalıştıklarını görebiliriz. Bu direnç ve destek bölgeleri bu zaman dilimi için ideal olduğunu düşünmekteyim. Siz de işlem yaptığınız zaman dilimine göre farklı destek ve direnç bölgeleri oluşturabilirsiniz. Örneğin daha küçük zaman dilimi için 10,5 dolar seviyesi de güzel bir destek seviyesidir.

Son olarak grafikte bir trend olduğunu görmekteyiz. Ancak fiyat şuan bu trende yakın değil. O yüzden şuan kırılım ihtimalini konuşmak yararsız olacaktır. Bu trend bölgesi grafiğimizde dursun, ilerde fiyat bu bölgeye gelirse daha detaylı olarak inceleriz.

Siz de analizini yapmamı istediğiniz coinleri twitter sayfamdan bana ulaşarak iletebilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’un İşlem Ücretleri Düşüş Gösteriyor!

Ethereum işlem ücretleri makul seviyelere geriledi!

Yayın:

-

Ethereum Kripto Para

Ethereum’un işlem ücretleri, DeFi sektörünün popülerleştiği Temmuz ayından bu yana en düşük seviyelerde.

Bu durum ile birlikte piyasa analistleri, DeFi çılgınlığının yavaş yavaş sona erip ermediği konusunda tartışmalara başladı bile.

Ethereum’un İşlem Ücretleri Düşüyor!

Kripto para istatistik firmasi BitInfoCharts’tan gelen veriler, Ethereum gas ücretlerinin 0,905 $’a kadar düştüğünü gösteriyor. Bu işlem ücreti her ne kadar çokta düşük gibi görünmese de, daha Eylül ayının başlarında Ethereum’un işlem ücreti 16 $’a yaklaşmıştı.

Yaz boyunca Ethereum işlem ücretleri, Tether ve madencilerin Ethereum üzerinde çalışan DeFi protokollerini sürdürmesi ile tavan yaptı. Bununla beraber, Ethereum’un ağının son zamanlarda düşük ücretlere ulaşması, analistlerin DeFi popülaritesinin sonuna gelinip gelinmediği hakkında konuşmalar yapmasına sebep oldu.

Bildiğiniz üzere, Ethereum işlemlerinde tahsis edilen ücretler, işlem bloklarını çıkarmak ve sonuçlandırmak için işlem gücü kullananan Ethereum madencilerine veriliyor. Bu sene belirtilenlere göre, Ethereum madencilerine verilen bu ödül, Bitcoin madencilerinin kazandıklarını sollayarak 166 milyon $’a kadar ulaşmış.

Toro tarafından yayınlanan bir rapora göre, DeFi popülaritesi “hala yüksek” ve burada uzun bir süre yüksek kalacak. Görünenlere göre DeFiPulse’da eToro’dan çokta farklı birşey söylemiyor. An itibarıyla DeFi endüstrisi üzerinde toplam kilitli değer 11.17 milyar $’a ulaşmış durumda.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında!

Ethereum’un yeni sürüm geliştiricilerinden biri olan Ben Edgington, Ethereum 2.0’ın ilk aşaması olan Aşama 0’ın resmi lansmanının 6 ila 8 hafta içinde çıkışını yapacağını ima etti. Bildiğiniz gibi Ethereum 2.0 ağı, Proof-of-Work algoritmasının aksine, Proof-of-Stake olarak çalışacak.

Aşama 0’da ana ağ, ilk yapı taşı olan beacon chain üzerinde çalışacak. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin yeni Proof-of-Stake algoritmasında, Ethereum işlem ücretlerini bazı çözümleri ile azaltmayı umuyor.

Daha fazla Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.