Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42013.06
-3.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2238.63
-4.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.74
6.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.6
-2.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Japonya’daki Faaliyetlerini Sonlandıran Kraken, Abu Dabi Ofisini de Kapattı!

Küresel kripto para borsası Kraken, mevcut piyasa koşullarını ve kaynaklarındaki baskıyı gerekçe göstererek, Abu Dabi genel merkezini kapattığını duyurdu.

Clock
Paylaş
Japonya’daki Faaliyetlerini Sonlandıran Kraken,  Abu Dabi Ofisini de Kapattı!

Küresel kripto para borsası Kraken, mevcut piyasa koşullarını ve kaynaklarındaki baskıyı gerekçe göstererek, Abu Dabi genel merkezini kapattığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Japonya'daki Faaliyetlerini Sonlandıran Kraken,  Abu Dabi Ofisini de Kapattı!300x250 muhabbit - Japonya'daki Faaliyetlerini Sonlandıran Kraken,  Abu Dabi Ofisini de Kapattı!

Zor günler geçirmeye devam eden Kraken, bölgede faaliyet izni aldıktan yaklaşık bir yıl sonra Abu Dabi ofisinin de kapatıldığını açıkladı. Borsa tarafından atılan bu adımların, şirketin çalışanlarını işten çıkarması ile başlayan, genel bir küçülme kararının parçası olduğu belirtildi. Borsa, bu hamlesinin yanında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika merkezli çalışanlarının bir çoğunluğunu işten çıkardı.

Kraken, açıklamasında, Birleşik Arap Emirlikleri yerel para birimi ile yapılan işlemler için hizmetlerin artık kullanılabilir olmadığını açıkladı. Ancak bölgede bulunan kullanıcıların, başka para birimleri ile platformdan yararlanmaya devam edebileceği belirtildi. Bunun yanında, müşterilerin yerel para birimi “dirhem” cinsinden yaptığı tüm para yatırma işlemlerinin, otomatik olarak dolara çevrileceği belirtildi. 

Borsalar Küçülmeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasası genelinde yaşanan olaylar sonucunda yaşanan çöküş ile birlikte sektör genelinde işten çıkarma dalgası yaşandı. Özellikle kripto para borsaları tarafında yaşanan sıkıntılar nedeniyle, Kraken, Coinbase Global Inc., Crypto.com ve Gemini gibi şirketler artan maliyetlerini azaltmaya başladı. Hatta bu kapsamda borsalar, çalışanlarını işten çıkarmaya başladı.

Kraken de benzer sebepleri gerekçe göstererek, küresel genişleme hedeflerini küçültme yolunu seçti. Bunun ilk adımları olarak ise geçtiğimiz ay Japonya’daki tüm faaliyetlerini durdurdu.

Yeni Boyut kraken japonya 900x600 - Japonya'daki Faaliyetlerini Sonlandıran Kraken,  Abu Dabi Ofisini de Kapattı!

Şirket, ayrıca kasım ayı sonunda yaptığı açıklama ile küresel iş gücünü %30 oranında azaltacağını, yani 1.100 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, atılan bu adımların, faaliyetleri uzun vade sürdürebilmek için gerekli olduğu belirtiliyor. Bunun yanında borsa yetkilileri, yaptıkları son hamlelerin, Kraken’in genel işleyişi üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını özellikle vurguluyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar