Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39439.35
1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.69
3.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.04
-0.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.6
-0.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Biden, Eski Ripple Danışmanını OCC’nin Başına Düşünüyor!

Michael Barr, aynı pozisyonda kripto para birimi deneyimi olan ikinci kişi olacak.

Clock
Paylaş
Biden, Eski Ripple Danışmanını OCC’nin Başına Düşünüyor!

Wall Street Journal tarafından 20 Ocak tarihinde yayımlanan bir habere göre, Ripple’ın danışmanlar kurulu yöneticilerinin eski bir üyesi, büyük olasılıkla bir sonraki Para Birimi Denetçisi olarak atanacak.

728×90 muhabbit - Biden, Eski Ripple Danışmanını OCC’nin Başına Düşünüyor!300x250 muhabbit - Biden, Eski Ripple Danışmanını OCC’nin Başına Düşünüyor!

Haberde, Başkan Biden’in, eski Hazine Bakanlığı yetkilisi Michael Barr‘ı ulusal bankaları denetleyen en üst makama ataması bekleniyor.

Para biriminin denetleyicisi olarak görev yapması beklenen Barr, Obama yönetimi sırasında finans kurumlar için hazine yardımcısıydı. Bu rolde, 2008-09 mali krizini takip eden kapsamlı bir mali düzenlemenin revizyonu olan 2010 Dodd-Frank Yasasının hazırlanmasına yardımcı olduğu biliniyor.

Para Birimi Denetçisi pozisyonu, federal bankacılık sisteminin yöneticisi olarak hizmet eder ve Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) baş yetkilisidir. Wall Street Journal OCC’yi en güçlü bankacılık düzenleyicilerinden biri olarak nitelendirerek şu ifadelere yer verdi:

“Denetleyici, büyük ABD finans şirketlerinde bulunan yüzlerce banka müfettişini denetler, bu da bu işteki kişiyi en güçlü banka düzenleyicilerinden biri yapar.”

Eğer haberde yer aldığı üzere yeni atama gerçekleşirse, Michael Barr, geçtiğimiz hafta Trump yönetiminin vekil denetleyicisi olarak sekiz ay sonra istifa eden eski Coinbase yöneticisi Brian Brooks’un ardından aynı pozisyonda kripto para birimi deneyimi olan ikinci kişi olacak.

2015 yılında Ripple Labs Danışma Kurulu üyeliğine atanan Barr, o dönemde ödemeler sektöründe yeniliği teşvik etmek istemesi ile biliniyordu. Barr ilk atandığında ödemeler ile ilgili şu açıklamaları yapmıştı:

“Küresel ödeme sistemimiz çok eski. Ödemelerde yeniliğin, finansal sistemi daha güvenli hale getirmeye, maliyeti düşürmeye ve tüketiciler ve benzer şekilde işletmeler için erişimi ve verimliliği artırmaya yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Bunun yanında Biden yönetimi ayrıca, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanlığı için en olası aday olarak kripto para bilgisine sahip Gary Gensler’ı seçeceği düşünülüyor. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski Başkanının, ademi merkeziyetçilik ve finansal dijitalleşmeye karşı olan önceki  başkandan daha olumlu olduğu biliniyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar