Muhabbit

JPMorgan Bitcoin Üretim Maliyet Tahminini Revize Etti

JPMorgan, Bitcoin üretim maliyeti tahminini hashrate değişimlerine dikkat çekerek 45.000 dolara revize etti.

JPMorgan analistleri, Bitcoin madenciliği hashratesindeki değişimlerle birlikte Bitcoin üretim maliyetini önceki 42.000 dolarlık tahminden 45.000 dolara çıkardı. Bu revizyon, kârsız Bitcoin madencilerinin ağdan çıkmasının gecikmeli olarak gerçekleştiğini gösteriyor.

Uzun vadede 42 bin doları koruyacak

Önceki tahminin 42.000 dolar olduğunu belirten JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou, yeni tahminin orta vadede 45.000 dolar olarak kalmasına rağmen, uzun vadede 42.000 dolar seviyesini koruyacağını söyledi.

Bitcoin madenciliği üretim maliyeti hash oranı ve madencilik ekipmanı verimliliğine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Panigirtzoglou’na göre mevcut tahminin güncellenmesi hash oranı ve madencilik ekipmanı verimliliğinin artmasıyla değişiyor.

Runes protokolü, Bitcoin madencilerine geçici bir gelir artışı sağladı. Ancak bu artışın kısa ömürlü olduğu ve Bitcoin fiyatlarının sınırlı yükselişine rağmen madencilerin karşılaştığı zorlukların devam ettiği belirtiliyor.

Analizlere göre Bitcoin fiyatlarının önümüzdeki dönemde sınırlı bir yükseliş göstermesi beklenmekte. Çünkü ABD spot bitcoin ETF’lerine sınırlı giriş ve Hong Kong spot Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine olan talep zayıf kalıyor. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version