Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan, Blockchain Teknolojisi Alanında Deneyimli Kişiler Arıyor!

ABD’nin mega bankası JPMorgan, daha fazla blockchain uzmanı işe alacak.

Clock
Paylaş
JPMorgan, Blockchain Teknolojisi Alanında Deneyimli Kişiler Arıyor!

Dev Amerikan yatırım bankası JPMorgan, blockchain teknolojisi ile ilgili bir dizi yeni iş ilanı yayımlayarak blockchain teknolojisi alanında işe alımlarını artırıyor.

JPMorgan, blok zinciri odaklı yazılım geliştiricileri, mühendisleri, pazarlamacıları ve denetçileri hedef alan iş ilanları da dahil olmak üzere küresel blok zinciri geliştirme çabalarını sürdürmek için birden fazla pozisyon açtığını duyurdu. Şirketin LinkedIn’deki açık pozisyonlarına göre, blockchain teknolojisi ile ilgili bu yeni iş ilanlarının birçoğu son birkaç gün içinde yayımlandı.

Birkaç yıldır blockchain alanında aktif olan banka, Ekim 2020’de blockchain ile ilgili tüm ürün ve hizmetlerini Onyx adlı yeni bir iş birimi altında getireceğini duyurmuştu.

Onyx için hâlihazırda çok sayıda önemli işe alımları gerçekleştiren banka, eskiden Conde Nast’ta küresel ticari pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olan Ariana Gianacopoulos’u, firmaya pazarlama direktörü olarak aldı.

Yeni iş ilanları, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Hindistan, Hong Kong, İngiltere ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere, JPMorgan’ın dünya çapındaki birçok şubesinde blok zinciri yeteneklerini arıyor. Bunun yanında şirket, son yedi gün içinde yalnızca ABD’de 30’dan fazla iş ilanı yayımladı.

Bu kapsamda şirketin, New Jersey, Jersey City’deki blok zinciri platformu yazılım mühendisi olan yeni açılan pozisyonlardan biri, blok zincir güvenlik teknolojileri, algoritmalar, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimleri konusunda deneyimli ve uzmanlaşmış kişiler arıyor. 

Altının Alternatifi Bitcoin Olabilir!

JPMorgan tarafından yayımlanan yeni iş ilanları, JPMorgan analistlerinin, Ethereum’un proof-of-work’ten, proof-of-stake‘e yaklaşan geçişinin, kripto para staking getirilerinin küresel olarak benimsenmesini artıracağını ve potansiyel olarak 2025 yılına kadar 40 milyar dolara kadar bir stake ödemesi artışını tetikleyeceğini tahmin etmesinden kısa bir süre sonra geldi. 

Bankanın analistleri ayrıca, Bitcoin’in potansiyel olarak altına zorlayıcı bir alternatif haline gelebileceğine ve uzun vadede 140.000 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğine inandıklarını açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar