Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan Daha Fazla Müşterisine Bitcoin Satacak!

Clock
Paylaş
JPMorgan Daha Fazla Müşterisine Bitcoin Satacak!

ABD menşeli ünlü yatırım bankası JPMorgan Chase’in, daha fazla müşterisine kripto para ticareti sağladığı bildirildi.

Business Insider’ın Perşembe günü hazırladığı bir habere göre, JPMorgan’daki şahsi varlık müşterileri artık kripto para birimi fonlarına erişebiliyor.

Bankanın dijital alana geçişine doğrudan şahit olan bir kişi, finansal danışmanlar tarafından yönetilenler, ticaret uygulamasını kullanan şahsi yatırımcılar ve özel banka tarafından hizmet verilen müşteriler de dahil olmak üzere yatırım tavsiyesi arayan tüm JPMorgan müşterilerinin kripto para alanına yatırım yapma fırsatına sahip olacağını söyledi.

JPMorgan müşterilerinin artık Grayscale Investments’ın Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust ve Ethereum Classic Trust ile Osprey Funds’ın OTC Bitcoin Trust’ına erişimi olduğu bildiriliyor.

JPMorgan Müşterileri, Bitcoin’in Bir Varlık Sınıfı Olduğunu Düşünüyor!

Gelişme, çok sayıda JPMorgan müşterisinin Bitcoin dahil olmak üzere kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğüne dair rapor ile beraber geldi. Şirketin varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, o sırada bankanın müşterilerin kripto para da dahil olmak üzere “paralarını yatırım yapmak istedikleri yere yatırmalarına” izin vereceklerini söyledi.

JPMorgan, uzun bir süredir kripto paralar hakkında karmaşık görüşlere sahip. Bildiğiniz gibi 2017 yılında CEO Jamie Dimon, Bitcoin hakkında “dolandırıcılık” yorumunu yapmıştı. Bununla birlikte gelen son haberler, şirketin müşterilerinin kripto para alanına daha fazla maruz kalmasına izin verdiğini ve blockchain çözümlerini benimsediğini gösteriyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar