Muhabbit

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Yapay Zeka Finansı Dönüştürebilir!

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, finansal hizmetler sektörünü dönüştürmenin temelini oluşturan Yapay Zeka (AI) teknolojisinin önemine dikkat çekti.

Dimon, bu teknolojinin neredeyse her işi güçlendirdiğini ve finansal kuruluşlar için büyük bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu belirtti. Yıllık hissedar mektubunda yapay zekanın, geçmişte buhar motorları ve internet gibi tarihi teknolojik atılımlarla benzerlik gösterdiğini ifade etti.

JPMorgan, yapay zekayı işletmesine entegre etmek için çalışıyor

Ayrıca JPMorgan‘ın yapay zekayı işletmesine ve topluma entegre etmek için çalıştığını vurguladı. Banka, dolandırıcılık, risk yönetimi, pazarlama gibi çeşitli alanlarda yapay zeka için 400’den fazla kullanım durumu belirledi. Yapay zeka uzmanlarından ve veri bilimcilerinden oluşan bir düşünce kuruluşu ekibiyle üretken yapay zekayı entegre etme araştırmasına başladı.

Bu adımlar finansal hizmetlerin yanı sıra diğer sektörlerde de yapay zeka kullanımının arttığını gösteriyor. Morgan Stanley gibi diğer kuruluşlar da yapay zekayı benimsemeye yönelik adımlar atıyor.

Coinpage‘in haberine göre Dimon yapay zeka hakkındaki olumlu görüşlerine rağmen düzenleyici zorluklara da dikkat çekti. Düzenleyici önerilerin finansal piyasalarda likidite ve istikrarı olumsuz etkileyebileceği konusunda endişelerini dile getirdi.

Son Yazılar

Exit mobile version