Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan Müşterileri, Bitcoin’i Bir Varlık Olarak Tanımlıyor!

Varlık yöneticisi, kripto para yatırım talebinin karşılanmasını önemsiyor.

Clock
Paylaş
JPMorgan Müşterileri, Bitcoin’i Bir Varlık Olarak Tanımlıyor!

Üst düzey bir varlık yönetimi yöneticisine göre, Bitcoin’in henüz bir “varlık sınıfı” olarak nitelendirilmemesine rağmen, JPMorgan, kripto para yatırım talebini karşılamanın önemli olduğunu düşünüyor.

Şirketin varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, birçok JPMorgan müşterisinin Bitcoin gibi kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi.

Salı günü yayımlanan bir Bloomberg röportajında Erdoes, bankanın artan talebi karşılamak için kripto para hizmetleri sunmaya devam edeceğini vurguladı ve şunları söyledi:

Müşterilerimizin çoğu, “Bitcoin bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum” diyor. Bizim işimiz, insanların paralarını yatırmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmaktır.

Erdoes, birçok uzmanın piyasanın aşırı oynaklığından endişe duyması sebebiyle kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı oluşturup oluşturmadığı konusundaki tartışmanın hala devam ettiğini de söylüyor.

Bu çok kişisel bir durum. Kendi başına bir varlık sınıfı olarak Bitcoin sahibi değiliz.

Erdoes ayrıca, kripto para biriminin bir değer aracı olup olmadığının izlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük yatırım bankacılığı kurumlarından biri olan JPMorgan, kripto para konusunda karmaşık duruşuyla biliniyor. Bildiğiniz gibi CEO Jamie Dimon, 2017’de Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak nitelendiriyordu. Fakat o günden bu güne, şirketin sektöre bakış açısı fazlasıyla değişmiş gibi görünüyor. Bununla beraber şirket, aktif bir şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu başlatmaya ve ayrıca bir dizi kripto para odaklı şirkete doğrudan yatırım yapılmasına sağlayacak araçlar başlatmayı da planlıyor.

JPMorgan analistleri, Bitcoin’in uzun vadede 145.000 $’a kadar ulaşacağını tahmin ederken, kripto para pazarını da çok yakından takip ediyorlar. Haziran ayı sonlarında JPMorgan, kurumsal yatırımcının düşüşten yararlanmak istemediklerini söyledi ve bunun sonucunda Bitcoin’in orta vadede 23.000 ile 35.000 $ civarında işlem göreceğini yineledi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar