Muhabbit

NEDİR

Kalao Nedir?

Kalao, NFT ve Sanal Gerçeklik (VR) teknolojilerinin kombinasyonunu oluşturuyor.

Clock
Paylaş
Kalao Nedir?

Kalao, Kalao VR yetenekleriyle birleştirilmiş Avalanche blok zinciri teknolojisiyle desteklenen, uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir pazardan yararlanan NFT ekosistemidir. Platform, sanal dünyalar geliştirmek ve iş kullanım senaryolarının dijital dönüşümünü sürdürmek için VR teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmaktadır.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Platform, belirli bir akıllı sözleşme ile NFT deneyimini güvence altına alarak, basılmış yaratımların gerçekliğini garanti etmektedir. Uzun ve pahalı süreçlerle zaman kaybı olmayan Kalao, her türlü NFT çalışmasına değer katmanın en hızlı ve en kolay yollarından birini sunmaktadır. 

Kalao Pazar Yeri Motoru

Kalao NFT pazarı, Avalanche blok zinciri protokolünde dijital koleksiyon ürünleri ticareti, toplama ve güvence altına alma yetenekleri sunmaktadır.  Bilindiği üzere değiştirilemez tokenler “benzersizdir” ve kopyalanamaz, bu da izlenebilirlik ve açık token sahipliği sağlamaktadır.

Kalao pazarı, Avalanche blok zincirinin gücü ile birlikte, hızlı, güvenli ve düşük ücretli bir süreç sunmaktadır. Platform hem X-Chain hem de C-Chain ağlarını desteklemektedir. Çeşitli açık artırma türleri sunarak, kullanıcıları sadakatleri için zaman zaman ödüllendirmektedir. 

Platform, kullanıcıların resimlerini, kitaplarını, müziklerini, filmlerini sergilemelerine ve bunları birkaç uygulama arasında‌ ‌değiştirmeden‌ ‌satmalarına olanak tanır. İçerik oluşturucular, NFT’lerinden basit ve kârlı bir şekilde para kazanabildikleri için, kendileri için ‌temel olan ‌‌Avalanche ‌Creator-Studio‌ üzerinde ‌‌NFT‌ ‌‌oluşturabilir‌. 

Kalao 1018x600 - Kalao Nedir?
Kalao

Kalao pazar yeri sunmuş olduğu benzersiz özellikleri ile herkesin NFT’leri alıp satması için en kolay yollardan biridir. Kalao dijital varlıkları saklamaz. Pazar, tamamen merkezi olmayan, güvenli, ölçeklenebilir ve çok rekabetçi bir fiyata üstün teknoloji ve gelişmiş özelliklere erişim sağlamaktadır. Kalao ayrıca, Avalanche C-Chain’de bulunan tüm NFT’leri toplamaktadır. Birkaç yerde gezinmeye gerek kalmadan, Kalao pazar yeri ihtiyaç duyulan her şeyi tek bir yerde birleştirmektedir.

Kalao Galerisi

Bilindiği üzere yeni NFT alıcıları, koleksiyoncuları ve sanatçılarının her zaman sorduğu ilk şeylerden biri “Peki, NFT’mi nasıl sergileyebilirim? olmaktadır.

NFT’lerin bir kripto para cüzdanında bloke edilmesi, arkadaşlarınızla ve kripto para topluluğuyla paylaşılması en etkili yol değildir. Aslında, bunları gerçek bir galeride olduğu kadar sanal bir galeride sergilemek, NFT’lere çok değer katar ve bir koleksiyonu görüntülemek için ideal bir yöntemdir.

Kalao, NFT’leri denemek için benzersiz bir yol geliştirdiğini iddia ediyor. Herkes için bir galeri tasarlayan platform, hayranlar, sanatçılar ve yaratıcılar için uygun bir pazar oluşturduklarını dile getiriyor. Platform ayrıca, zaman, mekan ve coğrafya sınırlaması olmaksızın kolayca VR’de sergiler oluşturma, keşfetme ve sanat eserleri satma/satın alma özgürlüğü sunduğunu belirtiyor.

Kullanıcılar, platform üzerinde önceden yapılandırılmış çeşitli odalar arasından seçim yapabilir veya tamamen özelleştirilebilir bir kişisel galeri hayal edebilir. 3D odayı istedikleri şekilde yapılandırıp, duvarlara NFT’ler yerleştirebilirler. Bunun yanında NFT şarkıları çalarak arkadaşlarını benzersiz galerilerine katılmaya davet edebilirler.

2021 yılının 4. çeyreğinde gelen çok oyunculu mod, oyun endüstrisinde, dijital sanatta ve canlı konser yayınlarında birçok fırsatın ve gerçek dünya kullanım durumlarının kilidini açacak. Ayrıca sanatçılar, sanatseverler, tüccarlar ve koleksiyonerler, 7/24 açık olacak sanal odalarda doğrudan iletişim kurma olanağına sahip olacak.

Kullanıcılar, herhangi bir zamanda, sanatlarını satan sanatçılarla tartışabilecek veya herhangi bir sanat eseri hakkında diğer kullanıcılarla sohbet edebilecek. Kalao pazarı sadece tahsilat ve işlem olanakları sağlamakla kalmanın yanında, gerçek bir iletişim yeri olma fırsatı da sunduğunu belirtiyor.

Kalao Topluluğu

Platform tarafından yapılan açıklamada, herkese söz hakkı vermek için Kalao kullanıcılarını Kalao ekosisteminin merkezine koymaya karar verdikleri dile getiriliyor. Çünkü her fikrin kendileri için önemli olduğunu belirtiyor. 

kalao topluluk 1200x330 - Kalao Nedir?
Kalao Topluluk

Bunun için de platforma ait tokenların, Kalao ekosistemi kullanıcılarının karar verme gücünde çok önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor. Bununla beraber toplam arzın %35’inin özellikle Kalao aktif kullanıcılarını ödüllendirmek için ayrıldığı da ayrıca belirtiliyor.

Twitter: https://twitter.com/GetKalao

Telegram: https://t.me/kalaoklo

You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCCJYSx6pAVYfXzzRKVMD0-g

Web Site: https://www.kalao.io/

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar