Muhabbit

Kaliforniya Kripto Paralara En Hazırlıklı ABD Eyaleti Seçildi!

Kaliforniya, kripto paralara hazır!

abd bitcoin

abd bitcoin

Crypto Head’in yeni bir araştırmasına göre Kaliforniya, kripto para ATM’lerinin çoğalması ve eyalet nüfusu arasında dijital varlıklara artan ilgi dolayısıyla kripto paraya en hazır eyalet olarak görünüyor.

10 puan üzerinden 5,72 alan Kaliforniya eyaleti, New Jersey (5,44), Texas (5,28), Florida (5,03) ve New York’u (4,29) geride bıraktı. Kaliforniya’nın aldığı puanların toplamı, ulusal ortalamadan 2,54 puan daha yüksekte yer alıyordu.

Karşılaştıracak olursak, New York’ta sekiz kripto para odaklı yasa tasarısı geçti ancak kripto para ATM kurulumları açısından 33. sırada yer alıyor. New Jersey ise, 16.000 kilometre kare başına en yüksek kripto para ATM kurulumuna sahip olan eyalet oldu ve 100.000 kişi başına yapılan aramalarda üçüncü en yüksek puanı aldı. Teksas ve Florida ise, ATM’ler ve genel aramalar açısından iyi puanlar aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşları Kripto Paralara İlgi Gösteriyor

Düzenleyici belirsizliklere ve blockchain ekonomisinin kilit bölümlerini etkileyebilecek bir kanun düzenlemesine rağmen, Amerika Birleşik Devletleri kripto para birimlerinin benimsenmesinde liderlik yapmaya devam ediyor. 2020’de ABD’de BTC ticaret hacmi, Avrupa, Nijerya ve Çin’in toplamını aşmıştı. Aynı yıl Amerikalılar, kripto para işlemlerinde 4.1 milyar $’lık kâr elde etti. Bu rakam, diğer ülkelerin çok daha üstünde. Endüstri kaynaklarına göre ABD, toplam BTC ATM’lerinin %86.4‘üne sahip ve dünyaya liderlik ediyor.

Kripto paraların Amerika Birleşik Devletler’indeki başarısı , büyük ölçüde yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı statüsünden kaynaklanıyor. Bu nedenle, diğer benimseme metrikleri o kadar yüksek sıralamalara giremiyor. Ağustos ayında, finansal karşılaştırma web sitesi Finder’ın bir araştırmasına göre, ABD vatandaşları kripto para sahipliği açısından 27 ülke arasında 26. sırada yer aldı. Güneydoğu Asya ve Latin Amerika gibi büyük ölçüde havaleler ile yürütülen piyasalar çok daha üst sıralarda yer alıyordu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version