Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43110.52
-1.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2342.01
3.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.43
-1.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.7
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kanada Hükümeti, Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Peşinde!

Ülkede yaşanan kaos ortamını bastırmak için Acil Durum Yasası’nı yürürlüğe koyan hükümet, protestocuların oluşturduğu Özgürlük Konvoyu için harekete geçti.

Clock
Paylaş
Kanada Hükümeti, Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Peşinde!

Bildiğiniz üzere Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülke genelinde artan protestoları durdurmak için Acil Durumlar Yasası’nı yürürlüğe koymuştu.

Başbakan bu yasanın 1998 yılında kabul edilmesinden bu yana ilk defa gerekli olduğunu vurgulayıp şu açıklamalarda bulunmuştu:

728×90 muhabbit - Kanada Hükümeti, Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Peşinde!300x250 muhabbit - Kanada Hükümeti, Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Peşinde!

Bu yasayı, Kanadalıların güvende olması için yürürlüğe alıyoruz. Halkımızın işlerini korumak ve kurumlarımıza olan inancı geri kazanmamız için bu yasa gerekli hale geldi.

Justin Trudeau

Ülkede yaşanan kaos ortamını bastırmak için Acil Durum Yasası‘nı yürürlüğe koyan hükümet, protestocuların oluşturduğu Özgürlük Konvoyu için harekete geçti.

Kanada hükümetinin aşıyı zorunlu tutmasıyla başlayan süreçte, ülkedeki Kanadalı kamyon ve tır sürücüleri büyük bir protesto akımı başlatmıştı.

Protestolar sonrasında başlayan yardımlaşma dalgasıyla özgürlük konvoyu yüksek miktarlarda bağışlar toplayarak kamuoyunda büyük bir yankıya sebep olmuştu.

Bu durumdan oldukça rahatsız olan Kanada hükümeti ise protestocuların mali destek araçlarını keseceklerini sonraki adım olarak ise serbest dolaşım ve toplanma haklarının da askıya alınacağını bildirmişti.

Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Bir Kısmı, Hükümetin Eline Geçemedi!

bağiş bitcoin - Kanada Hükümeti, Özgürlük Konvoyunun Toplamış Olduğu Bitcoin Bağışlarının Peşinde!
kripto para bağışları

Kanada kolluk kuvvetleri Özgürlük Konvoyu’nun bugüne kadar toplamış olduğu bağışlarının, yaklaşık %29’unu dondurmayı başardı. Kalan kripto varlıklarının %71’i ise devlet yetkilileri tarafından ele geçirilmemesi için yeniden yönlendirildi.

Toplanan bağışlara el koymak isteyen Kanada Hükümet ise konuyla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar