Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44374
2.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.24
-0.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.6
11.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.4
2.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kanadalı Düzenleyici Kurum, Dev Borsalara Ceza Yağdırdı!

Kurum, kayıt dışı kripto varlık ticaret platformları işlettiğini iddia ederek borsalara ceza kesti.

Clock
Paylaş
Kanadalı Düzenleyici Kurum, Dev Borsalara Ceza Yağdırdı!

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), menkul kıymetler yasalarının ihlal edildiğini ve kayıt dışı kripto varlık ticaret platformları işlettiğini iddia ederek Bybit ve KuCoin’e karşı mali cezalar uyguladı.

728×90 muhabbit - Kanadalı Düzenleyici Kurum, Dev Borsalara Ceza Yağdırdı!300x250 muhabbit - Kanadalı Düzenleyici Kurum, Dev Borsalara Ceza Yağdırdı!

Ontario düzenleyicisi kısa süre önce yaptığı bir duyuruda, KuCoin’in eyaletin sermaye piyasalarına katılmasını yasaklayan ve borsayı 1,6 milyon dolardan fazla para cezasına çarptıran bir bildiri aldığını söyledi. OSC ayrıca, bir uzlaşma anlaşmasının parçası olarak Bybit’in ceza aldığını açıkladı.

Her iki firmanın da Ontario menkul kıymet yasalarına uymadığı iddia edildi, ancak yalnızca Bybit’in OSC’nin yaptırım eylemine yanıt verdiği, açık bir diyalog sürdürdüğü, istenen bilgileri sağladığı ve kayıt tartışmalarına katılmayı taahhüt ettiği bildirildi.

OSC Uygulama Direktörü Jeff Kehoe, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı kripto varlık ticaret platformları, kurallara göre oynamalıdır, aksi takdirde yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalmalıdır.”

Kurallara Uymayanlar Faaliyet Gösteremeyecek

Düzenleyici kurum tarafından atılan bu adım, Ontario sakinlerine hizmet sunan kripto para borsalarına karşı alınan bir dizi uyarı ve yasal işlemin sonuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Hatırlanacağı üzere Mart 2021’de OSC, eyalette faaliyet gösteren kripto para firmalarının 2021 Nisan ayına kadar menkul kıymetler yasasına uygun olarak kayıt olmaları için bir son tarih vermişti.

O dönem yapılan açıklamada belirlene kurallara uymayan şirketlerin ceza alacağı bildirilmişti. Şimdi ise çıkan haberlere bakılırsa, düzenleyiciye göre, kayıt yapamazsa Bybit, Ontario operasyonlarını sonlandıracak.

Tabii bunların yanında ülkede onay alıp faaliyet gösteren kripto para firmaları da bulunuyor. 1 Haziran itibarıyla, Ontario’da Fidelity Digital Assets, Bitvo ve Bitbuy dahil olmak üzere sekiz şirketin kayıtlı kripto varlık ticaret platformları olarak çalıştığı biliniyor. Listedeki diğer şirketlerin listesi ise şu şekilde belirtiliyor.

kanada onali borsalar - Kanadalı Düzenleyici Kurum, Dev Borsalara Ceza Yağdırdı!

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar